Wpis z mikrobloga

Mam problem z zapłonem(?) samochód przerywa, raz ma moc raz nie, czasem jebnie z wydechu, objawy jak przy problemaach z zapłonem ale wymieniłem: kopulke, świece, przewody w. napięcia. Problem dalej taki sam... szarpie, nie ma mocy, nierówno wkreca się na obroty. Samochód Nissan Almera 1.4 beznyzna (bez gazu) 1996r
Macie jakiś pomysł? Luzy zaworowe? Czujnik położenia wału? Gniazdo cylindra wypalone? Help ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody #nissan
  • 40
@hugoprat: Na pewno to wypadanie zapłonu? Może dawka paliwa szalej i będą podobne efekty. Choć jak ktoś ma doświadczenie w diagnozowaniu to na słuch rozróżni czy to problem z zapłonem czy paliwem. Na początek dobrze by było zobaczyć czy sonda lambda pracuje w ogóle.
@hugoprat: miganie check engine oznacza wypadanie zapłonów - jeśli miga to znaczy że w którymś z cylindrów jest spalanie stukowe (za dużo powietrza) lub nie ma go wcale (brak paliwa) a tymczasem paliwo jest ale pod ciśnieniem 2 - 3 bar w związku z czym jest wystarczająco rozpylone ponieważ przepływ powietrza jest spory a sterownik przedłuża czas otwarcia wtrysku. Pompa paliwa nagle niedomaga, paliwo przestaje się mieszać z powietrzem i odparowuje
@hugoprat: no to zatankuj do pełna i jeśli to pompa to do połowy baku nic takiego się nie zdarzy. Sam tak miałem bo pompa paliwa była chłodzona przez paliwo w baku i nie zacierała się, w momencie gdy paliwo przestawało ją chłodzić to w miarę jak schodziło coraz częściej miała problemy.

Tak przy okazji - jeśli powietrze syczy podczas odkręcania wlewu paliwa (jest zasysane lub uciekają opary paliwa) to znaczy że
  • 0
@aarahon okej zatankuje dziś do pełna.
Tak zawsze syczy jak otwieram bak jakby mial w zbiorniku ciśnienie lekkie.
Chodzi przepływomierz powietrza przy dolocie?
(bardzo dziękuję za rady dam znać czy coś pomogło)
Tak zawsze syczy jak otwieram bak jakby mial w zbiorniku ciśnienie lekkie.


@hugoprat: jak syczy i śmierdzi benzyną to jest ok. Jak syczy i nie śmierdzi to znaczy że zawór jest zacięty w pozycji zamkniętej i silnik chce zaciągnąć poprzez filtr węglowy powietrze z baku co stworzy tam podciśnienie. Tyle że pompa paliwa poprzez wysysanie benzyny z baku też tworzy tam podciśnienie. Bez odpowietrzania zbiornika auto pojedzie, bez odpowiedniego ciśnienia paliwa