Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lerrai: MCP to ten citorenowski półautomat? Jeśli tak, to słyszałem, że to raczej kiepski wybór - często sypie się elektronika sterująca i mało kto chce to w ogóle naprawiać
@lerrai trzeba się przyzwyczaić do działania tej skrzyni, nie zawsze "myśli" tak samo jak kierowca, MCP nie nadaje się do agresywnej jazdy. Co do awaryjności, to moja w C4 II (przebieg 85kkm) działa na razie bez problemów, znam przypadek awarii tej skrzyni ale wynikał on ze zużycia wysprzęglika i sprzęgła (sprzęgło jest takie samo, jak w manualnej skrzyni), nie z awarii elektroniki.
@zeszyt_w_kratke a jak ogólne działanie tego samochodu? Bo zdecydowanie mi się podoba z wyglądu jak i konfiguracji mocy tzn te 110km jest dla mnie wystarczające na miasto i raz w miesiącu trasę 500km
@lerrai ogólnie to jestem mało wymagającym użytkownikiem i przyzwyczajam się do różnych mankamentów ale C4 II to wygodne auto, ma miękkie zawieszenie, jest podatne na podmuchy wiatru, ma słabej jakości uszczelki szyb (pękają), 1,6 ehdi z MCP zużywa mi ok 5,3-6 l/100. Taka jest moja subiektywna opinia na ten temat.
@zeszyt_w_kratke ja też nie jestem bardzo wymagający bo to moje pierwsze poważne auto.
Obecny trup już jest na ostatniej prostej do wystąpienia w zlomowiskopl ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jedynie mogę jeszcze wziąć Hyundaia i30 bo taka sama półka cenowa i podobny silnik.