Wpis z mikrobloga

@Sebeq92: Why?

Zarobili na nim 30-35 mln. (zależnie od źrodła) a w tym sezonie i tak pewnie przynajmniej połowę czasu grzałby ławę. Smutno mi, bo bardzo go lubiłem, ale tam pogra więcej, a Real bez niego i tak da sobie radę.
@Dawidinho8: Bo Mesut już teraz jest jednym z absolutnie najlepszych ofensywnych pomocników świata. I ma potencjał na dalszy rozwój. Real od dawna nie sprzedaje zawodników, którzy wnoszą wysoką jakość do drużyny, aż do teraz...
@Sebeq92: Masz rację oczywiście. Ale Isco by go wygryzł. Dodatkowo przyszedł Bale i Mesutowi zrobiło się za ciasno. Przypuszczam że i tak ktoś z zarządu naciskał na ten transfer a Ozil nie chciał odchodzić, ale nie miał wyjścia. Tak musiało być. Gdyby został za dużo siedziałby na ławce jak na jego talent.
@Dawidinho8: Isco jest świetny, ale moim zdaniem gorszy od Mesuta. I przede wszystkim nie sprawdzony. Zbyt szybko postawiono na Isco, trochę tak na jedną kartę. A przecież zawsze warto mieć inna kartę w rękawie ;D
@Sebeq92: Isco brakuje takiej zabójczej precyzji w ostatnim podaniu. Tego co ma Mesut nie ma nikt inny, ale Isco w wielu aspektach jest lepszy od Ozila. Mesut ma przestoje w grze. Truchta po boisku przez 60 minut, daje jedną genialną piłkę o której inny zawodnik by nawet nie pomyślał, potem truchta kolejne kilka minut i jest zmieniany, bo oczy wychodzą mu już z orbit ze zmęczenia. W dodatku absolutny brak prawej
@Dawidinho8: Ty również masz rację ;) Nie zaprzeczam - Mesut ma wady. Ale to podanie ^^ On faktycznie potrafił być niewidoczny przez cały mecz, ale potem patrzyło się w statystyki i okazywało się, że zaliczył 3 asysty (autentyczny przypadek z poprzedniego sezonu ;D). Wg mnie każda drużyna potrzebuje specjalisty od ostatniego podania, jest to umiejętność, którą niezwykle cenię, a Mesut jest w tym specjalistą najwyższej próby :) Dlatego jestem w stanie
@Sebeq92: Isco to przede wszystkim aktywność, Ozil błyśnie parę razy niewiarygodnie, ale potem cisza. Imho Ozil siedziałby na ławie. Ja jestem zachwycony Ozilem od co najmniej dwóch lat i stawiałem go w ścisłym topie graczy na świecie, ale Isco oszołomił mnie jeszcze bardziej ;) i jeszcze tak z marszu wszedł do drużyny... Na dodatek może grać na kilku pozycjach, Ozil nie.

@6REY1MISTERIO9: Ten też był niezły :D
@szczepqs: @Dawidinho8

Do tego co trzeba stwierdzić - Real zostaje na ten sezon praktycznie bez kreatora gry. Ozil właśnie odszedł, Xabiego sytuacja nie wygląda za dobrze.

Wszyscy ofensywni zawodnicy są świetni, mają dryg i inne "typowe" cechy bardzo dobrych piłkarzy. Ale niestety żaden z zawodników środka pola - Isco, Bale, CR7, Di Maria, Khedira, Casemiro - żaden z nich nie ma wizji gry. Modric jedynie w tym kierunku ma pewne predyspozycje,
@szczepqs: Isco nie ma. Potrafi dobrze podać, asystować, ale to nie jest to o czym mówię. Chcę być dobrze zrozumiany - mówię o czymś takim z czego słynął Zidane. On po prostu wiedział gdzie podać piłkę, żeby było optymalnie. Niekoniecznie asystując etc. Chodzi o rozprowadzanie piłki po całym boisku.

Jak to ładnie określano - "jeśli nie wiesz co zrobić z piłką - podaj do Zizou, on będzie wiedział" ;)
@Sebeq92: No #!$%@?, Zidane był jeden, jak porównujemy do niego, to każdy z pomocników Realu jest nikim :P Jedyny problem z pomocą w tym klubie to problem urodzaju: na dwóch pozycjach środkowego pomocnika może całkiem śmiało grać w pierwszej jedenastce czterech zawodników (Alonso, Khedira, Casemiro i Illara [dla niego trochę fory, bo nie miał szansy się zaprezentować]), a na mediapuncie dwóch - Isco i Modrić. Jestem w stanie wyobrazić sobie każde
@szczepqs: O bycie mózgiem drużyny. U Ozila w Realu nie było to aż tak widoczne, ponieważ zajmował się tym zazwyczaj Xabi Alonso. Natomiast dobrze to było widoczne w reprezentacji Niemiec, np. na Euro 2012. Tam koledzy z drużyny co chwila podawali do Mesuta, żeby to on zdecydował co zrobić. Taką pozycję nie zdobywa się łatwo, zwłaszcza w takim wieku.