Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, kupiłem ostatnio gwoździarkę Ryobi (pic. rel.) i mam problem z dopasowaniem sztyftów. Kupiłem te z linku, ale mają za duże łebki i nie przechodzą. To chyba mają być 16 awd, ale takie ma tylko jeden gość na allegro i to w dość dużej cenie/ilości. Czy ktoś wie jakie zamienniki można tam włożyć?
#narzedzia #diy #majsterkowanie #kiciochpyta #drewno

https://allegro.pl/oferta/gwozdzie-sztyfty-16ga-35mm-90-2500-hikoki-705567-9651921324
Pobierz W.....d - Słuchajcie, kupiłem ostatnio gwoździarkę Ryobi (pic. rel.) i mam problem z ...
źródło: comment_16190836019zVI9Af5D3yF8NAQXrMavX.jpg
  • 21
@Westfield: @19ludwik91: ja może podrzucę swoje trzy grosze z obserwacji sprzętu Ryobi który również posiadam. Trzeba ostrożnie podchodzić do ich produktów. O ile mają stosunek cena/jakość dość dobry to jednak często problem jest z materiałami eksploatacyjnymi ze względu na niestandardowe wymiary.
Oczywiście nie zawsze tak jest ale przy pilarce się tak naciąłem, potem nauczony doświadczeniem zauważyłem, że ich trójkątna szlifierka również ma niestandardowy wymiar papieru. Wcale bym się nie zdziwił
@Rafalski45 myślałem że ty już za dystrybutora marki robisz( ͡~ ͜ʖ ͡°)

No,czasem by się przydała( ͡~ ͜ʖ ͡°) jak zrobię kompresorek, to może sobie jakąś pneumatyczna kupię.
Kiedyś myślałem że to zbędne, miałem okazję pożyczyć i wypróbować-praca jest o wiele lżejsza.
@Rafalski45
@19ludwik91
No szkoda, w każdym razie dzięki.

@ksiak Ja co prawda szukałem przed zakupem gwoździ do niej i te z linku są oznaczone jako współpracujące z Ryobi, ale może z innym modelem. Zastanawiam się nad zwrotem, bo jak mam szukać po świecie gwoździ to niej, to nie robota ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No,czasem by się przydała( ͡~ ͜ʖ ͡°) jak zrobię kompresorek, to może sobie jakąś pneumatyczna kupię.


@19ludwik91: nie ma sensu, więcej pracy i uwiązanie na kablu.

Może poszli po rozum do głowy


@Rafalski45: możliwe, pilarka tarczowa bezszczotkowa już ma normalne tarcze.
@ksiak kompresorek robię i tak i tak- coś przedmuchać, koło napompować itp., a taka gwoździarka pneumatyczna chyba mniej kosztuje jak cały zestaw (maszynka+Akku+ladowarka)
Oczywiście, można iść w jedną firmę-wiem.

Jeżeli był potrzebował gwoździarke to i tak w 90%w piwnicy, w warsztacie, więc nie przeszkadzało by mi uwiązanie wężem.
Buduje lodówkowca, szczerze mówiąc nie wiem czy uciągnie taka maszynę, pożyczę od kolegi, zobaczę.
kompresorek robię i tak i tak- coś przedmuchać, koło napompować itp., a taka gwoździarka pneumatyczna chyba mniej kosztuje jak cały zestaw (maszynka+Akku+ladowarka)

Oczywiście, można iść w jedną firmę-wiem.


@19ludwik91: tu chodzi o wygodę. Normalnie bierzesz pistolet + aku i działasz. Tutaj musisz naładować kompresor, hałas, plus kabel. Nie chce się, wiem jak miałem z kluczem do kół pneumatycznym. Było wygodniej użyć ręcznego.
A co do ładowarki i akumulatora. Obecnie są adaptery.
@ksiak tak, wiem, znam te wady.
Ale kompresorek buduje z lodówki-wiec będzie cichy.
Chce to tak podpiąć w elektrykę be kompresor uruchamiał się równo ze światłem/ zasilaniem w warsztacie(mam to wydzielone)- bo wiem,że po skończeniu pracy będę chciał posprzątać więc niech się szykuje.

Adaptery- słyszałem, ale póki co nie potrzebuje ale jest to jakaś opcja;)
@Westfield zapytałeś, a nie dostałeś odpowiedzi. Za to zrobiło się lekkie lizanie po jajkach w komentarzach( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Moja druga rada, na FB jest grupa wsparcia dla RYOBI, uderz tam, zapytaj, może ktoś Ci bardziej pomoże niż tu na stronie że śmiesznymi obrazkami( ͡~ ͜ʖ ͡°)( ͡~ ͜ʖ ͡°)