Wpis z mikrobloga

Mirki z #budowlanka, planuje remont garażu i nie bardzo wiem z której strony się za niego zabrać. Garaż to typowy twór z lat 60-70, czyli beton na podłodze, przeciekający woda gruntowa płytki kanał (do zasypania), drewniane skrzydłowe drzwi i chropowate ściany.
Nie mam pojęcia w jakiej kolejności powinny być zrobione zmiany. Najpierw brama, później podłoga i ściany? Czy najpierw ściany, później podłoga i brama?

Bramę chce zrobić taką, żeby była rowno z zewnętrznym obrysem budynku, jeśli zamontuje standardowa to zabierze mi lekko 30cm długości garażu a tam miejsca mam ledwo-ledwo i tak.

#diy #remont #garaz
  • 11
  • Odpowiedz
@SamiS: w pierwszej kolejności dach. Jak będzie przeciekał to reszta roboty do niczego. Później podłoga, najlepiej odciąć na pewnej wysokości przeciekający kanał, żeby wilgoć kapilarnie nie wchodziła w podłogę.Jak pozbędziesz się tych dwóch problemów to robisz ściany. Drzwi na końcu.
  • Odpowiedz
@Szaraban: Dach jest ok, ale może faktycznie mimo to warto rzucić okiem. BTW w dachu mam wystające jakieś haki (do wyciągania silnika?) I tak nie będę z nich korzystał bo jakoś nie mam zaufania, pytanie czy warto z tym coś kombinować czy odciąć i tyle?
  • Odpowiedz
@SamiS: jeśli w niczym nie przeszkadzają to bym zostawił, jeśli zbyt słabe żeby wyciągnąć silnik to może się przyda żeby np jakiegoś boxa podwiesić albo inne graty. Chyba że ma być elegancko to zlikwiduj ;-)
  • Odpowiedz
@Szaraban: jeszcze jedno pytanie bo widzę, że ogarniasz :D Jeśli zrobię najpierw podłogę, a później bramę - nie będzie trzeba tej podłogi jakoś kuć żeby założyć bramę? Chcę zrobić poliuretanową, nie jestem pewien jak to tam wygląda z "dorabianiem" podłogi w razie czego.
  • Odpowiedz
@SamiS: To będzie dwuskrzydłowa poliuretanowa? Je robi się na wymiar. Przyjdzie człowiek, zmierzy i zrobi idealnie pasującą. Tylko wcześniej zdecyduj się na jakiegoś producenta, obejrzyj schemat montażu, tam powinien być opis przygotowania otworu a szczególnie progu. Ewentualnie zadzwoń do firmy którą wybrałeś i zapytaj jak ma wyglądać otwór w przypadku gdy chcesz licować drzwi ze ścianą zewnętrzną. Przykładowo segmentowe montuje się już nawet po płytkach bo na nich się zatrzymują.
  • Odpowiedz
@SamiS: jak segmentowa to już sprawa jasna - na gotowo, nawet po płytkach na podłodze. Nie wiem czy znajdziesz model, który można licować z elewacją. Znam tylko takie, które montuje się wewnątrz.
  • Odpowiedz
@SamiS: o ciekawe, wprawdzie zawężasz otwór zarówno na szerokości jak i na wysokości ale rzeczywiście w krótkim garażu daje sporo centymetrów więcej na samochód
  • Odpowiedz