Wpis z mikrobloga

#!$%@? z grupy Po prostu o futbolu! (Five O'Clock)

Wielki obrońca moralności, przeciwnik Super Ligi, tradycjonalista, przeciwnik wydawania setek milionów w futbolu. Obrońca prawdziwej piłki nożnej. Człowiek o wielkim sercu - Karl-Heinz Rummenigge. Wypowiedzi z lutego.

Współpraca z Katarem? Myślę, że więcej osiągniemy przez dialog, niż stale krytyczną postawę. Katar się rozwija odkąd zaczęli być zaangażowani w futbol. Każdy kto ma do czynienia z krajami z Zatoki Perskiej potwierdzi, że Katar w zakresie praw człowieka i praw pracowników czyni kroki w właściwym kierunku.
Dziennikarz: Czemu Bayern nie powiedział słowa o złym traktowaniu ludzi w Katarze? Taki Liverpool przed Klubowymi Mistrzostwami Świata w 2019 roku wprost publicznie wypowiedział się na temat łamania praw człowieka. Czemu Bayern nabiera wody w usta? Dlaczego zamożny Bayern się nie odezwie?
To łatwe do powiedzenia, że przychodzi tutaj wielki Bayern Monachium i wygraża palcem mówiąc, że Katar ma dostosować prawa człowieka do norm europejskich. Myślę, że to zbyt duże uproszczenie. Myślę, że oczekuje się, że piłka nożna naprawi cały świat.
Dziennikarz: Bayern został po prostu poproszony o ustosunkowanie się do raportów mówiących o karygodnym traktowaniu pracowników w Katarze. Nikt od nich nie wymagał, by weszli i gwałtownie potępili Katar. Nie musieli nikomu wygrażać palcami. Poproszono ich, by zobaczyli czy hotele na których się zatrzymują, czy boiska na których grają zostały zbudowane przez pracowników, którzy byli normalnie traktowani. Oni mogli to zrobić. Ale nigdy tego nie zrobili. Liverpool wezwał do wszczęcia postępowania w sprawie praw pracowniczych w Katarze. Bayern nie. Ich to nie obchodzi - pasuje im współpraca z Katarem, promują ich bez względu na to co im się zarzuca.
Rummenigge: Katar to bardzo młody kraj, o innej kulturze, innej religii. Musimy być cierpliwi. Dziennikarz w tym momencie mu przerwał mówiąc, że "Łamanie praw człowieka to nie kultura czy religia".

ha tfuuu na hipokrytów

#superliga #pilkanozna #bundesliga #bayernmonachium
  • 2