Wpis z mikrobloga

Z jakich aplikacji korzystacie na #macos - płatnych z #appstore czy szukacie alternatywnych aplikacji w necie?. Te darmowe z AppStore często są kiepskie. Ostatnio zastanawiałem się nad SetApp korzysta ktoś może? Warto zapłacić?

#macbook #apple #cupertino
  • 9
  • Odpowiedz
@m1ck: Zalezy, jesli mozna znaleźć dobry darmowy odpowiednik płatnej aplikacji to jak najbardziej. Np. Magnet świetnie zastępuje darmowy Rectangle.
  • Odpowiedz
@m1ck: Ja korzystałem z SetApp przez chyba 2 lata. Ostatnio mniej używam mac'a więc zrezygnowałem ale chyba i tak wykupie niedługo ;) Dla samego Clean My Mac X, forklifta czy Table Plus warto :)
Ale musisz sobie wrzucić w weksela i przeliczyć ;)
  • Odpowiedz
@m1ck: SetApp warto o ile znajdziesz przynajmniej kilka aplikacji, z których będziesz korzystał. Na stronie jest spis wszystkich aplikacji. Ja z SetApp używam:

- ForLift. IMO najlepszy menedżer plików na Maka. Ja używam do połączeń FTP, przesyła pliki jak zwariowany - myk i są. Przez FileZillę na Windows i Linuksie wszystko trwało całe wieki. ForkLift transferuje pliki jak błyskawica.
- CleanShot X. Fenomenalne narzędzie do robienia screenshotów z adnotacjami i nagrywania ekranu.
- PixelSnap. Przydaje się do pracy w web devie do mierzenia elementów (działa w całym systemie i pozwala mierzyć odstepy i wymiary inteligentnie (sam rozpoznaje elementy na ekranie, sztos).
- OpenIn. Jako, że generalnie używam Safari, ale do pracy używam Sidekick (fajna przeglądarka oparta na Chrome zorientowana na pracę biurową), wiele linków potrzebuję otwierać w Sidekicku, ale część ciągle w Safari. To małe narzędzie pokazuje chmurkę z wyborem przeglądarki przy kliknięciu na dowolny link
  • Odpowiedz
@Dikoo: Dzięki za wyczerpująca odpowiedź:). Zrobiłem listę aplikacji które chciałbym zainstalować i wychodzi na to, że byłoby to opłacalne ale zastanawiam się nad inną kwestią bo w momencie przerwania subskrybcji tracę dostęp do wszystkich aplikacji z których korzystam. Więc jest to swojego rodzaju uwiązanie. Zawsze wolałem zapłacić raz i mieć program/aplikację na stałe ale widzę idzie się jednak w stronę subskrypcji co nie do końca mi się podoba. Długo broniłem
  • Odpowiedz
@m1ck: Niestety, też wolę kupić raz i mieć na stałe coś, ale modele subskrypcyjne stają się przykrą codziennością. Zaletą SetApp jest na pewno to, że kupując te wszystkie apki każdą jedną osobno w subskrypcji płaciłbyś nieporównywalnie więcej.
  • Odpowiedz