Wpis z mikrobloga

Pytanie dotyczące EF i trochę #bazydanych od nooba. Podejście code first

Powiedzmy, że tworzę sobie model User, który ma id, nazwę, hasło itp i do tego ma kolekcje zwierząt (klasa Animal). Animal ma w sobie id, Guid, nazwę, obiekt typu Type. Da się jakoś mądrze zrobić, żeby Type był automatycznie dopasowany 'kolumnami' do odpowiedniego typu? Rozumiem, że dla każdego typu zwierzęcia i tak muszę zrobić tabelę, ale chodzi mi o coś takiego: np. User1 ma zwierzę "Azor" i Type automatycznie by wiedział, że to jest pies, czyli ma 4 nogi, chodzi itp, User2 ma zwierzę "Lolo" i Type automatycznie by wiedział, że to ptak, lata, ma jakąś rozpiętość skrzydeł itp. (różna liczba kolumn między poszczególnymi typami)

Pomysł jaki miałem, to żeby w Type dać właściwości id, i boolowskie IsDog, IsBird, IsFish + metodę(?), która decyduje o przynależności do danego typu. Ale nie wiem nawet jak to ugryźć. Chyba, że da się to jakoś rozwiązać enumem.

Oczywiście tu podaje przykład z tyłka ze zwierzętami, ale generalnie chodzi o warunkowe dopasowanie kolumn w tabeli na powiedzmy półautomacie.

#entityframework #csharp #dotnet
  • 1