Wpis z mikrobloga

Ja się nie dziwię, że jest tyle #oszukujo na #olx. Mamy tam do czynienia z ciekawym przekrojem społeczeństwa. Na przykład z mojego doświadczenia. Wystawiłem pewien podręcznik akademicki z przesyłką OLX. W ogłoszeniu jest ikona samochodziku. Napisała do mnie pani, pewnie studentka. Troszkę zafrapowała mnie pierwszym zdaniem, nie za bardzo wiedziałem co odpowiedzieć, więc odpowiedziałem co odpowiedziałem. Bardziej zastanawia mnie, że pani znalazła przycisk "wyślij wiadomość" a nie znalazła "kup z przesyłką", który znajduje się zaraz poniżej. Jak sądzę, ta pani dałaby się przekonać, że aby odebrać środki trzeba podać swój numer karty... I ciekawe, czy podręcznik się jej przyda.
ygreko - Ja się nie dziwię, że jest tyle #oszukujo na #olx. Mamy tam do czynienia z c...

źródło: comment_1618992748lQjRg6Z7ZzrexLFt27TIws.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ygreko: niby piszesz o książce akademickiej a bijąca od ciebie ignorancja aż kłuje w oczy
fyi: gdy wchodzisz w ogłoszenie moduł zakupu ładowany jest asynchronicznie i nie scrolluje się wraz ze stroną
a żeby wysłać wiadomość najwygodniej jest ją wpisać od razu w formularzu pod ogłoszeniem
  • Odpowiedz
@Dibhala: Dzięki za analizę, Mistrzu. Widzę, że mam do czynienia z osobą ponadprzeciętnie inteligentną, może znajdziesz chwilę czasu na wyjaśnienie, dlaczego Kupująca zamiast kliknąć przycisk wybrała opcję wysłania wiadomości o właśnie takiej a nie innej treści. Czy to w związku z asynchronicznie ładowanym modułem zakupu?
  • Odpowiedz
pomyślałem, że może chcesz się nauczyć czegoś nowego, czego najwyraźniej nie wiedziałeś.


@Niekumaty_: Ależ mój drogi! Ja to wiedziałem! Nawet wiem, iż jest to pleonazm. Jednakże, w toku dyskusji czy to na portalu ze śmiesznymi obrazkami czy to w języku mówionym. Powiedz, na jakiej podstawie, czytając zaledwie jeden czy dwa moje wpisy, wyciągnąłeś wniosek, że nie wiedziałem iż "chwila czasu" to pleonazm? Czy Tobie nie zdarza się popełnić takiego błędu
  • Odpowiedz
@ygreko: poprawiłem Cię w dobrej wierze, a Twoja odpowiedź (będąca swoistym fikołkiem) upewniła mnie, że dobrze myślałem. Jeśli się pomyliłem, to tym lepiej. Po prostu stosuj posiadaną wiedzę w praktyce.
  • Odpowiedz
Po prostu stosuj posiadaną wiedzę w praktyce.


@Niekumaty_: Powiem Ci w tajemnicy, że poprawianie obcych w internecie rzadko jest przez nich dobrze odbierane. Nie wiesz kogo poprawiasz, ten ktoś nie wie kim Ty jesteś, nie macie żadnej relacji.
Ale możesz sobie przykleić kolejną naklejkę, skreślić kolejnego iksa albo cokolwiek tam robisz, gdy wykonasz kolejny dobry uczynek w drodze do nieba.
  • Odpowiedz
@ygreko rzadko jest odbierane? Jedynie przez tych, którzy z góry zakładają złe intencje u drugiej osoby. W niebo nie wierzę, ale zasnę w poczuciu "dobrze spełnionego obowiązku".
  • Odpowiedz