Wpis z mikrobloga

Hej, jakie #planszowki polecacie dla początkującego? Budżet to 250 - 300 zł i niestety tylko w #empik (bony). Mam już #scrabble #uno i #monopoly. Na pierwszy rzut wybrałem:
- Catan,
- Carcassonne,
- Rummikub Standard (nie wiem, czy nie za prosta/dziecinna),
- Eksplodujące Kotki.

Docelowo często z #rozowypasek będziemy sobie grali ze znajomymi przy piwku więc celujemy raczej w gry towarzyskie bez wielogodzinnych posiedzeń jak przy #terraformacjamarsa (bardzo fajna gra, ale i długa XD).

Co polecacie dla żółtodzioba?

#pytaniedoeksperta #grybezpradu #gryplanszowe #planszowki
  • 19
@Defender Carcassonne jest fantastyczne i później można je fajnie rozbudować () Jednocześnie nie wymaga wielogodzinnej taktyki, można w międzyczasie pogadać i piwkować
@Defender: Jak lubisz gry, gdzie liczy się zarobienie jak największej ilości gotówki to fajną jest https://www.alexander.com.pl/produkty/lombard-zycie-pod-zastaw/ Sprzedajesz i kupujesz przedmioty, a ceny zależą od tego, co wypadnie na kostkach. Jakiego typu akcje możesz wykonać wskazuje pole na planszy. Najgorzej jest jak przeciwnik stanie na polu "Handel" i chce Ci sprzedać przedmiot w kolorze swojego pionka, za podwójną kasę. Nie można odmówić i trzeba płacić.
@Defender: to co wybrałeś jest naprawdę ok, ktoś pisał że rummicub nie bardzo i tu się nie zgodzę, jest to gra która do piwa będzie ok. Polecam jeszcze gry muduko: pchli cyrk, wirus, wychowa krowa. Kosztują po ok 30 zł a są spoko. Catan trochę bardziej rozbudowany ale nie jakoś bardzo skomplikowany. Od siebie polecę jeszcze wyścig wielbłądów i tajniaków