Wpis z mikrobloga

#gtasa #sanandreas #gta #gry
Instalacja gry San Andreas z Patchami

1) GTA San Andreas 1.0 (do wersji Steam idzie wgrać Downgrader, by m.in przywrócić wszystkie dostępne utwory) (+ Crack by problemów nie było z instalacją patchów i modów)
2) Silent Patch - niwelujący problemy związane z za wysokim FPS, dostosowane do 60 FPS
3) Widescreen Fix - do grania w 16:9, bez rozciągnięć interfejsu (+ Widescreen Frontend)
4) Windowed Mod - aby gra chodziła w 72 FPS gdy włączymy połowiczny VSync przez ustawienia nVidia na ekranach 144 Hz, lub odpowiednio blokowanie klatek w programie RTSS (na ekranach 165 Hz poleciłbym grać w 55 FPS, lub zmiejszyć częstotliwość odświeżania monitora do 120 Hz, by przyblokować klatkarz do 60 FPS)
5) SA Blur - wyłącza kiepski blur przy wysokich prędkościach podczas jazdy
6) SkyGFX - filtry PC/Xbox, czyli plik skygfx2.ini trzeba skopiować, a skygfx1.ini można wymazać, skygfx1 zawiera filtry Playstation 2 - dodaje kilka drobnych efektów graficznych - ale można mieszać dowoli, np. ustawić reflektujące auta do filtrów PC, ale nie pasowałoby to do otaczającego świata)
7) PS2 Vehicles - uzupełnienie SkyGFX, by pewien problem z przezroczystością zniknął.
8) Project 2dfx - zwiększa zasięg rysowania i dodaje kilka efektów. Niektóre efekty można wyłączyć, jeśli macie wolniejszy sprzęt, lub zmniejszyć zasięg rysowania
9) w ustawieniach nVidia/AMD poza grą polecam ustawić wygładzanie krawędzi, np. FXAA lub MSAA x8, oraz filtrowanie anizotropowe x16 - to ostatnie bardzo mało wpływa na wydajność, a niweluje czarne ulice na horyzoncie w San Fierro.
rukh - #gtasa #sanandreas #gta #gry
Instalacja gry San Andreas z Patchami

1) GTA ...
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przed punktem 3) należałoby już wgrać spolszczenie, jeśli wam potrzebne. Ato dlatego że zamienia niektóre tekstury, które Widescreen Fix zmieniłoby na lepsze.
  • Odpowiedz
@Caymort: Mysz nie działa? A działa ci rozdzielczość FullHD (1920x1080) czy wyższa?

Bo z wersją streamową jest trochę więcej kombinowania, jak downgrade. potem te pliki tych modów można wklejać do głównego folderu z grą, gdzie znajduje się gta_sa.exe
  • Odpowiedz
@Caymort: a crack jeśli downgrader ci go nie wklei, to z gamecopyworld czy skądś. Ta gra jest średnio grywalna bez tych dodatków na współczesnym komputerze.
  • Odpowiedz
@Caymort: skoro tak, to pierwsze co zgraj z internetu, to z gamecopyworld to exe z samego dołu tej strony, od hoodlum. Chyba że już masz plik o nazwie gta_sa.exe, który waży 14,047 KB (14383616 bajtów), plik ten wystarczy zamienić z oryginalnym plikiem.
Kolejno to spolszczenie np. stąd
a potem pobierać patche i mody z podpunktu 2), 3), itd. , rozpakować zawartość do katalogu z grą.

Powinna działać mysz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Reduxxx spróbuj bez PS2 vehicles albo coś Nie przechodziłem gry na tych modach, nie miałem w sumie okazji sprawdzić jak się Buffalo zachowuje. Jeżdżą po pierwszym mieście to wiem, u Cathaliny zawsze stoi jeden.
Sprawdzę za dnia jak nie zapomnę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rukh: właśnie ja jestem na etapie mieszkania u Katarzyny i co drugie uruchomienie gry wyrzuca mnie. Nie instalowałem pojazdów z PS2. Myślę że to przez to że save już był grany na różnych wersjach.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Reduxxx coś czytałem w Readme ze Skygfx, że poleca do jego moda PS2 vehicles.
Sejwy się tylko różnią kiedy jest albo nie ma Silent Patch. Pozostałe mody raczej nic nie naruszają.
  • Odpowiedz