Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam automatycznego ekspresu do kawy. Piję do ok. 3 kaw dziennie (głównie espresso, czarną), ale chciałbym, żeby miał możliwość robienia również, raczej okazyjnie kaw z mlekiem. Budżet tak do 3000 zł. Przejrzałem wpisy i przewijają się ekspresy:
Gaggia Cadorna Prestige – ale ma ceramiczny młynek

NIVONA CafeRomatica 759

DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B

DELONGHI Dinamica Plus 370.95.T

A może coś jeszcze innego?
Co byście poradzili, żeby było w miarę bezproblemowo i bez przerostu formy nad treścią?

Dzięki

#kawa #ekspresdokawy #kulkoweekspresy
  • 7
@Gorillazz ja mam nivone 789 (ale sam mechanizmy jest chyba taki sam jak w 759) od dwóch lat, bez awarii wszytko śmiga. Przed zakupem przejrzałem fora dla fanów kawy i tam z budżetowych ta firmą najbardziej była polecana.

Ze swojej strony mogę dodać, że jest dosyć bezobsługowa, ma kilka trybów samoczyszczących, ale też w łatwy sposób można rozkręcić mechanizm i samemu dokładnie przeczyscic.
Co do smaku to się nie znam, bo nie
@Gorillazz: Byłem przed podobnym dylematem. Rodzicom wybralem Nivone 769, jest spoko, bluetooth nie dziala, ale malo personalizacji. Do siebie wybralem Melitte https://m.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/melitta-caffeo-barista-t-f83-0-002-czarny.bhtml?gclid=Cj0KCQjw1PSDBhDbARIsAPeTqrfSPaKD7CDbPGn93F-Cf9InJbgS2Z0yKt9I-VOapS5N9jQtipbwfyoaAuqLEALw_wcB&gclsrc=aw.ds moge dac znac jak przyjdzie co to jest warte ;) przekonaly mnie 4 wlasne kawy i 2 pojemniki na ziarna. Zobacz sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gorillazz: Któryś krupsik w takim razie, jeżeli większość czarnych Za 2100 można dostać całkiem spoko modele bez wielu fajerwerków i posłuży ci długo przy takim przerobie.
Naprawiam różne ekspresy od czasu do czasu i nie mogę powiedzieć nic złego o ceramikach, ale jak kto woli =]