Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie dokonać wyboru ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przymierzam się do zakupu nowej zabawki i mam dylemat między Maschine MK3 a MPC One.

Za #maschine przemawia fakt, że znam już środowisko ze względu na używanie Maschine Mikro MK3, natomiast MK3 sporo by ułatwiło (interfejs audio, ekrany, więcej knobów i przycisków). Jeśli chodzi o #mpc to zawsze chciałem je mieć, ale oprócz tego podoba mi się soft MPC Beats, no i jest standalone - czyli można wyłączyć PC bez żadnych obawień ( ͡° ͜ʖ ͡°) potem włączyć i dokończyć bit (wiem, że mpc nie ma możliwości instalacji VST w wersji standalone).

Używał ktoś obu i może coś powiedzieć w tym temacie? Ewentualnie co was najbardziej irytuje/czego brakuje w waszych urządzeniach?

#nativeinstruments #maschine #akai #mpc #mpcone
  • 5
@StronaGlowna Z tym VST od Akai to jest nieprawda bo Jest MPC w wersji na kompa i działa bardzo sprawnie. Maschine+ teraz też jest także i Maschine może być standalone. Mam oba sprzęty, oba mają mocne strony i słabe. Napisałem priv.
@StronaGlowna A sorry z tym VST, ty pisałeś o instalacji. Na obu urządzeniach wtyczki i instrumenty są tylko te, które producent przystosował do architektury standalone. Aktualnie Maschine ma więcej instrumentów i lepsze jakość. Tylko miewa problemy ze stabilnością. MPC One to produkt dojrzalszy. Mnie oba się bardzo podobają. One jest słodkim maluszkiem i super maszyna. Maschine+ to już ciężki zawodnik.
Maschine+ to już ciężki zawodnik.


@RitmoXL: No no, tylko ja rozważam MK3 a nie Maschine+ ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu męczy mnie już klikanie wszystkiego myszką w DAW przy tym moim MIKRO MK3.

Szukam jakiegoś killer ficzera, albo ograniczeń które pozwolą mi się zdecydować na jedno z tych dwóch urządzeń...