Wpis z mikrobloga

Elo Mircy
Kończę powoli Triumf Endymiona i mam ochotę na jakąś fantastykę, ale złapałem hajp na absolutnie wszystko, więc pytam - co najlepsze. Jak się komuś chce to mile widziane uzasadnienie :D
#ksiazki #fantastyka #erikson #sanderson #brandonsanderson #wegner #rothfuss

Który cykl jest Twoim zdaniem najlepszy?

  • Opowieści z meekhańskiego pogranicza 22.5% (20)
  • Ostatnie Imperium 2.2% (2)
  • Archiwum Burzowego Światła 53.9% (48)
  • Elantris 2.2% (2)
  • Malazańska Księga Poległych 14.6% (13)
  • Kroniki królobójcy 4.5% (4)

Oddanych głosów: 89

  • 11
Jestem zaskoczony że Malazańska Księga Poległych jest tak nisko, tyle dobrego słyszałem, że spodziewałem się tutaj wyrównanej walki.

Jeśli chodzi o dostępność to do Malazańskiej akurat mam pełny dostęp
@pol-scot: Ale ja wiem, że Simmons to raczej bliżej sci-fi, po prostu teraz mam ochotę na fantasy. Ilion i Olimp mam na liście ale to w przyszłości. Terror słaby czy nie polecasz ze względu na inny gatunek?
@Watomil: wiele osób się nim zachwyca bo świetny klimat ale dla mnie po prostu wieje nudą choć w porównaniu z Droodem (którego uważam za najnudniejszą książkę jaką czytałem) jest książką pełną akcji:)
@Watomil: Wypowiem się tylko w kwestii dzieł Sandersona. Polecałbym zacząć od Mistborn. W Elantris mamy do czynienia z jeszcze "nieopierzonym" Sandersonem, choć nadal jest to dobra pozycja, to w mojej ocenie gorzej napisana od pozostałych. Archiwum Burzowego Światła jest prawdopodobnie jego najlepszą serią, ale zarazem jest długie i angażujące. Jeśli podejdzie Ci jego styl po przeczytaniu trylogii Mistborn, to na pewno warto sięgnąć po Drogę Królów i rozpocząć ten rejs ;)
@Watomil: Malaziańska jest IMO zbyt wydziwiana. Może w oryginale to lepiej się czyta, ale w wersji polskiej od tego słowotwórstwa to mnie się robi nieco słabo. Mam na półce, ale nigdy nie przekopałem się przez wszystkie części, których jest chyba z tuzin.