Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Bierzecie prysznic w #soczewki ? Powiedźcie jak założy się soczewki odwrotnie to jest jakaś duża różnica z korekcją ? Jak założyliscie pierwszy raz soczewki to wzrok był odrazu doskonały ? Mam wrażenie że czasem czuję efekt rozjeżdżania się np tekstu. Nie czuję żadnego uwierania
  • 11
Bierzecie prysznic w #soczewki ? Powiedźcie jak założy się soczewki odwrotnie to jest jakaś duża różnica z korekcją ?


@karol1213: Tak, po prostu musisz uważać, aby szampon nie dostał się do oczu, bo może wejść pod soczewkę i będzie szczypać - musisz wtedy ją zdjąć i przemyć. Co do drugiego pytania - jak założysz soczewkę wywróconą na złą stronę, to będzie cię uwierać w oko i obraz może być niewyraźny -
@karol1213: Edytowałeś posta? Bo nie widziałem 3 pytania jak odpisywałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, jak założyłem soczewki po raz pierwszy to jakbyś był bez wady. Jeżeli rozjeżdża Ci się tekst to może masz za mocne soczewki albo męczą Ci się oczy od tego? Jest jednak coś w tym, że do bliży nosi się czasem inne, łagodniejsze szkła aby nie mieć ciągle wzroku spiętego na max. Może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@greven: zauważyłem że na lewym oku pojawia się rozjeżdżanie. Ogólnie widzę znacznie lepiej niż bez. Ale z okularami nie mam takiego efektu rozjeżdżania
@karol1213: A kupiłeś sobie po prostu sam soczewki czy dobierałeś u optyka? Jak masz na szkłach dajmy na to -3.00 to nie znaczy, że na soczewkach będziesz mieć identycznie i będzie wszystko git. Poza tym, średnica soczewki może być źle dobrana, bo zazwyczaj ludzie kupują po prostu po mocy. Jak masz w okolicy optyka to skocz na badanie, będziesz mieć pewność, że dobrze dobrane masz soczewki.
@karol1213: bierzecie, ale musze pilnować aby woda nie naleciała w oczy bo potrafią wypłynąć. Nie ma różnicy z korekcją tylko jest niewygodnie na oku i wtedy czujesz że jest coś nie tak.