Wpis z mikrobloga

Potrzebuję książki dla totalnego zera programistycznego. Chciałbym dla przyjemności nauczyć się C++ i PHP. Oglądam już kanał Pasja Informatyki, który dużo daje ale też bym sobie coś doczytał.

Jaką książkę do C++ i php dla totalnie początkującego polecacie? Moje jedyne doświadczenie do goto w basicu...

Tylko mówię - nauka hobbystyczna. Pracy zmieniać nie zamierzam ale pobawiłbym się trochę dla przyjemności.

#programowanie
  • 10
@Krabowski: a masz obrany jakiś konkretny kierunek, w którym chciałbyś się kształcić? Mam tu na myśli webówkę, embedded, programowanie gier? Pytam ze względu na wybór akurat C++ i PHP - języki do totalnie różnych zastosowań.
@ajgoron: zgodnie z tym co gość na YT powiedział - C++ aby zrozumieć programowanie co potem pomoże w zrozumieniu PHP. To tylko hobbystycznie tak, żeby sobie własną stronę móc pozmieniać itd. Nic nie wiadomo jak zaawansowanego. Ale zależy mi na książce, która zwraca się do czytelnika jak do programistycznego idioty. Bo jak mi wyskoczą od razu ze zwrotami wewnętrznymi itd. to pewnie odpadnę :)

Docelowo traktujmy jako backend. Stąd właśnie tego
@PrawyKuba: zapewne po to, żeby takie głąby jak ja nabrały podstaw do odpowiedniego sposobu myślenia. Zresztą co to szkodzi? Jak mówię - pracy zmieniać zamiaru nie mam, programistą 15k też nie zostanę. Ot tak, żeby głowę rozruszać. Od kilku lat męczę ciało, teraz pora na głowę aby na starość w demencję nie wpaść za dużą :)
@Krabowski: kuhde, idź tam gdzie chcesz, rób tak abyś miał z tego przyjemność. Nie musisz wiedzieć czy to webówka, embedded, programowanie gier, jasno napisałeś, że chcesz się po prostu pobawić - i to najlepsza droga.
To czy dzisiaj się z czegoś bardziej czy mniej korzysta nie ma żadnego znaczenia, kogo to obchodzi

Sam dawno temu zaczynałem od c++ pisząc głupie konsolowe aplikacje i miałem z tego fun i o to
@slabehaslo: miałem podobnie, pewnie jak wielu zaczynałem od Symfonii C++ Grębosza. @Krabowski gdybyś bardzo chciał ten C++ to mogę polecić. Ale tak szczerze to najlepiej zrobisz (w przypadku bycia totalnie zielonym) jak odpalisz jakiś kurs na youtube lub udemy (jeżeli wolisz tani, płatny kurs ze śledzeniem postępu) i zaczniesz go realizować.

I tak poważnie - jeżeli sam nie wiesz co byś chciał zrobić to mam super tip-a za 100 PLN. Zajmij