Wpis z mikrobloga

Londyn vs Warszawa jako miejsce do zycia dla rodziny 2+1 lvl 33. Pracujemy zdalnie w UK i mamy okazje sprzedac dom w UK i za equity kupic szeregowke w Wawie. Jak sie tam zyje, chodzi mi glownie o bezpieczenstwo, vibe i czy sa jakies patodzielnice zeby unikac. Wawa kojazy mi sie z drogimi cenami i szarymi blokami ale kiedy bylem tam ostatnio to pozytywnie sie zaskoczylem - mila obsluga klienta, czysto i z tego co widze duzo ofert pracy dla #sieciowiec20k.
#uk

Londyn czy Warszawa?

  • Warszawa 24.2% (196)
  • Londyn 75.8% (614)

Oddanych głosów: 810

  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ksos: Podjąłeś już decyzję co nie?


Cokolwiek ludzie piszą w Polsce jest ok. Ale twoje dziecko, nawet jak ukończy uniwersytet ma wielka szansę na ukończenie jakiegoś w top 500 - pomyśl o tym.
A i nie zapominaj - w Polsce bywasz na wakacjach , a na wakacjach jest wszędzie zajebiście.
  • Odpowiedz
@Jofiel: nie, ale dostalem oferte pracy i z tego co mi sie kalkuluje Polska to jest duzo lepsze value for money. Mam duzo znajomych expatow z USA i UK co mieszkaja w Wawie i tez polecaja - blooming city. Z ta edukacja to tez niedokonca, nie chcialbym zeby moja corka sie wychowywala w tej patologii ( nie jestem prawicowym szurem, wrecz przeciwnie ale co tutaj sie od....a to nie macie
  • Odpowiedz
@ksos: w 2020 nie ma już w Polsce złych dzielnic, w których dostaje się #!$%@? za bycie nie swoim. Bezpieczeństwo jest spoko,.najwyżej cię okradną albo porysują samochód ale nic ponadto.

Wg mnie w Polsce jest drogo i słaby mamy klimat, więc nie warto tu przyjeżdżać. Jak cię stać i korzystasz z tego to żyj w Londynie a jak nie to jedz gdzieś gdzie jest taniej i przyjemniej niż w Polsce.
  • Odpowiedz
@ksos dobrze, skoro cywilizacji i normalności w UK nie ma no to wracaj do polskiego #!$%@?łka gdzie nic nie ma za wysokie podatki a rządy nic nie robią
  • Odpowiedz
Jak sie tam zyje, chodzi mi glownie o bezpieczenstwo


@ksos: to nie lata 90, jest bezpiecznie

czy sa jakies patodzielnice zeby unikac


@ksos: z patodzielnic zostały pojedyńcze bloki, a czasami już tylko kilka mieszkań, rozpoznasz bez problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ksos: Nie martw się, każdy ma ten etap. I mnie trwał chyba z dwa miesiące z czego jeden był spoko bo nie pracowałem. I tylko hajsu szkoda na wożenie gratów, ale cóż, lekcja życia
  • Odpowiedz
Wawa kojazy mi sie z drogimi cenami i szarymi blokam


@ksos: Ale za to Londyn piekny i kolorowy, a jaki czysty! I jakie przystepne ceny mieszkan! ( ͡° ͜ʖ ͡°) - wiem, bo mieszkam w nim juz 6 lat.

Na pewno poziom szkolnictwa w UK jest znacznie wyzszy niz w Polsce, dzieci/uczniowie sa traktowani po ludzku. Dla mnie i zony to jest najwieksza obawa przed powrotem
  • Odpowiedz
@ksos: Pamiętaj, ze będziesz rozliczać podatki w Polsce i z taka praca będziesz 1% najlepiej zarabiających. Zobacz czy stać będzie ciebie na te wszytskie daniny.
  • Odpowiedz