Wpis z mikrobloga

@MisiekD:

jak ją łafować (czy wystarczy napięcie 5V z USB?

Specjalnym układem, ładowarką.

I jakie napięcie jest na wyjściu tych 2 kabli?

~3.7V, nie ma przetwornicy

Potrzebuję akumulator podmienić (pokazuje 3,4V) i szukam zamiennika :)

Pytanie czy naładowany, jaki rodzaj akumulatora, jakie urządzenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RafiRK: 3,4V, czyli pewnie pusty. Mam taki blender na USB, padła w nim bateria i potrzebuję podmienić. Tam jest jakś bateria w kształcie kostki, ale nie mogę podobnej znaleźć. Nie ma na niej żadnych parametrów ani nic.

A czemu w ogóle ładować to układem? Czytałem na necie, że można ładować zasilaniem 5V z USB (tak też ładuje się ta bateria z blendera (przez USB 5V i jest tam układ obniżający napięcie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Purebreed: "Built-in smart protective PCB charging module, effectively prevents over charging, over discharging, over current, short circuit."
No więc co ma się takiego stać strasznego? Czy kolega rzeczywiście miał/ma do czynienia z takimi bateriami?
@MisiekD: 3.4V i nie działa czy szybko się rozładowuje? To jakie wymiary ma ta bateria? Jak jest miejsce podmieniłbym na 14500 / 18650 / 17670.

Czytałem na necie, że można ładować zasilaniem 5V z USB (tak też ładuje się ta bateria z blendera (przez USB 5V i jest tam układ obniżający napięcie z 5V do ładowania baterii.

USB to źródło zasilania. Układ w urządzeniu to ładowarka.

"Built-in smart protective PCB charging
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RafiRK: niestety ledwo co się tam w ogóle zmieści. Miejsca jest tak ok. 47mm x 30mm x 10mm. A jak tu jeszcze moduł do ładowania zmieścić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RafiRK: no ale zobacz też, że jest napisane, że "prevents over charging", czyli to nie odcinałoby zasilania po naładowaniu przez 5V (z ładowarki USB)? Czy musi być ten układ ładujący na np. microUSB przy tej baterii? Czemu tego układu nie musi być przy tej baterii ze zdjęcia (tam ładuje się od razu przez USB)?
@MisiekD: te wymiary wskazują, że to ten sam/podobny akumulator

no ale zobacz też, że jest napisane, że "prevents over charging", czyli to nie odcinałoby zasilania po naładowaniu przez 5V (z ładowarki USB)?

Taki układ powinien odcinać powyżej 4.2V i np. poniżej 2.8V przy rozładowywaniu.

Czy musi być ten układ ładujący na np. microUSB przy tej baterii? Czemu tego układu nie musi być przy tej baterii ze zdjęcia (tam ładuje się od
@MisiekD: Ten układ to zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem i zbyt dużym pobieranym lub wprowadzanym prądem, nie możesz tego ładować z 5V bo graniczne napięcie dla li-ion jest 4.2V czasem 4.3V i takie precyzyjnie musi być. Kup moduł na TP4056 który wszystkiego przypilnuje i możesz sobie go zasić z 5V
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: tak, właśnie zaczynam to już ogarniać, że ja mam po prostu lekko inną płytkę prawdopodobnie (z zabezpieczeniami jak i funkcją ładowania).