Wpis z mikrobloga

Przyznam się, że wypowiedzi ludzi spod znaku #antykapitalizm i #antykomunizm są na takim żenującym poziomie masowego ogłupienia i indoktrynacji, że aż słabo się robi. Ludzie spod znaku #antykapitalizm To najcześciej szury z wypowiedziami pokroju : czego nie rozumiesz faszysto, przez twoje mieszkanie, które posiadasz dzieci w afryce głodują, a ONR bije po twarzy ludzi o bardziej śniadym kolorze skóry. Za to szury spod znaku #antykomunizm nie lepsi, a raczej tak samo głupi. Ich wypowiedzi też świadczą o braku połaczeń neuronowych w mózgu pokroju: hehe czego nie rozumiesz komuchu, jesteś wolny dlatego masz prawo do zdychania na ulicy, a jakby ludzie masowo ogłupieli i zaczęliby jeść stolce z ulicy: hehe, rynek zweryfikował popyt i podaż na gufno socjalisto
Jarkendarion - Przyznam się, że wypowiedzi ludzi spod znaku #antykapitalizm i #antyko...

źródło: comment_1618384448Qu2zIW44gDyrzIpjQcWHm5.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@prewenaza: Nie że zdefiniujesz, ale co jest złego w promowaniu właściwych wartości?

Autentycznie to jest coś co mnie najbardziej degustuje w narcho-kapitalistach. Że tak naprawdę żaden z was praktycznie nigdy nie podnosi kwestii samorządności, pomocy wzajemniej, solidarności, samoorganizacji. Nigdy nie widziałem żadnego akapa który mówiłby o tym, jak ważna jest kooperacja między pracownikami i wytwórcami i wagę wspólnego wzajemnej pomocy i demokracji bezpośredniej między pracownikami i wytwórcami. Właściwie coś takiego
  • Odpowiedz
Agorystów jeszcze jestem w stanie szanować, bo oni poruszają te tematy spółdzielni i związków zawodowych i handlowych. Ale akapy? Pokaż mi chociaż jednego, który poświęcił chociaż 100 słów na pozytywne podkreślenie tego jak ważna jest demokratyczna kooperacja na równych zasadach i zbiorowa siła negocjacyjna między robotnikami.


@Gaku745:
Problemem jest to, że powstały dwa akapy: Rothbardiański, który czasami robił ukłony w lewą stronę, jak zbudować wieloaspektową rzeczywitość dla wszystkich, dgzie jeden
  • Odpowiedz
@Gaku745: Zacytuję tutaj randomowo Rothbarda "Przymus formalnej nauki narzucany dzieciom, które nie mają ani możliwości ani ochoty, by się nią zainteresować, to bezprawne wypaczenie duszy i umysłu dziecka." To ogólnie wporzo chłop był, nawet jak miał inne poglądy, był otwarty na kompromisy i dialog( w końcu agoryzm to wymieszanie akapu z elementami syndykalizmu, mutualizmu, a to wynik dialogu rothbarda z konkinem). Niestety u nas akap przejęła dżuma korwinizmu, więcej pisać
  • Odpowiedz
@Gaku745: nie mówi się wiele, ponieważ możliwość dobrowolnego skupiania się w związki, grupy, kolektywy będzie wynikiem wprowadzenia wolności osobistej. dlatego skupiamy się na idei wolności osobistej. w akapie nikt nie będzie mógł zakazać organizowania się ludzi w grupy pomocy i kooperacji, o ile nie będzie inicjowania agresji.

jak myślisz, czemu tyle argumentów odnosi się do zastąpienia państwowego socjalu prywatnymi organizacjami charytatywnymi? gdyby akap był taki antyspołeczny, czemu byśmy w ogóle
  • Odpowiedz