Wpis z mikrobloga

Wiem że lubicie fuszerki budowlane, a tak się składa, że akurat remontuję dom z lat 70 postawiony przez pijanych budowlańców bez dostępu do profesjonalnych narzędzi typu metrówka czy poziomica xD więc postanowiłam, że podzielę się niespodziankami na które trafię i być może pochwalę jakimiś postępami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a że wiele rzeczy będę robiła pierwszy raz to może jakieś mądre mireczki doradzą

Część 1. "Zbychu, leć z kablami po skosie, wyjdzie taniej"

#shivaremontuje #remontujzwykopem #remont
Shivaa - Wiem że lubicie fuszerki budowlane, a tak się składa, że akurat remontuję do...

źródło: comment_1618307889RAXDVd05IfjfvvuXSATBhJ.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shivaa: Ehh przerabiałem to w poprzednim mieszkaniu. Myślałem, wytargam stare kable, położę nowe tak samo. Taki uj. Jeszcze całe mieszkanie na jednym bezpieczniki w "pętli" więc mnie p----o po drodze jak myślałem że już odłączone xD Powodzenia życzę :-) Btw tam gdzie się dało, wycinałem rowki nożem do tapet i gipsowałem kable. W ten sposób zrobiłem cały pokój przy minimalnej ilości pyłu.
  • Odpowiedz
wiele rzeczy będę robiła pierwszy raz to może jakieś mądre mireczki doradzą


@Shivaa: widzę zdjęcie - nie widze pytania o konkretną poradę , chyba że tak ma być ;)
  • Odpowiedz
@Shivaa: Kto remontował dom stawiany za komuny ten się w cyrku nie śmieje. Kable po skosie to pikuś, możesz mieć niespodziankę jak dojdziesz do stropów i znajdziesz szynę tramwajową zamiast dwuteowników, albo coś w tym typie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Regis86: ale jakie wytrzymałe
@Shivaa to uwazaj jak sufit bedziesz robić bo czesto spotykałem sie z sytuacja ze będać na 4 pietrze(ostatnim) pozbawiałem prądu sąsiada z boku bo sie okazało że ktoś tak kable połozył xD
  • Odpowiedz
@Shusey: na szczęście to domek więc nikomu prądu nie ukradne, ale jaja są bo całe piętro jest podłączone do jednego głównego bezpiecznika nie da się odłączyć tam gniazdek czy górnego oświetlenia bez wyłączania prądu w całym domu, i weź tu coś wierć...
  • Odpowiedz
@Shivaa: nie wiem dlaczego Cię to dziwi skoro ludzie budowali z tego co z----------i w zakładzie pracy. Kiedyś mrówki ani castoramy nie było
  • Odpowiedz
@Qql3l3: wcześniej mieszkałam po nowszych blokach i nie spotykałam się z tym problemem, takie fuszerki na żywo są dla mnie nowością :D dziwiłam się dlaczego w domu mam tak mało gniazdek to mi elektryk powiedział że kiedyś kable drogie były i to są tego efekty ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz