Wpis z mikrobloga

siemka. mam od kilku lat problem z cerą. sytuacja była najgorsza z dwa lata temu a teraz czasami mnie przechodzą myśli samobójcze (takie mam kompleksy). nie chodzi tutaj tylko o pryszcze, a o ciągły rumień, blizny po trądziku na czole, kilka kolorów (szary, czerwony, brązowy/pomarańczowy) . sytuacja jest tak poważna, że nie jestem w stanie spojrzeć w lustro, nie wyobrażam sobie kontaktu z człowiekiem w rozmowie w 4 oczy, ludzie w autobusie/sklepie pierwsze co zwracają uwagę w mojej osobie to moja twarz a raczej co na niej się znajduje. Czasami z kompleksów odpuszczam treningi, popadam w depresję itp... dbam o swoją twarz jak mogę - uprawiam sport, robię domowe maseczki, poprawnie oczyszczam twarz (konsultowałem się z kosmetyczką oraz wcześniej dermatologiem), odżywiam się co najmniej dobrze, piję 3 litry wody dziennie, sypiam dobrze i mam gorszą cerę niż 100% osób obok których przechodzę na mieście. I już skończyły mi się pomysły co mam zrobić... byłem nawet na jakimś zabiegu u kosmetyczki ale coś nie pykło i zastanawiam się nad wydaniem parę k zł na coś aby tę sytuację poprawić... ze strony genetycznej ojciec też miał zawsze rumień i pryszcze twarzy... psycha siada, mam rozmową kwalifikacyjną i zamiast skupić się na rozmowie to myślę o tym jak wyglądam w oczach pracodawcy...

#przegryw #blackpill
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@2418682u: #!$%@? :D Wykop to nie miejsce na szukanie pomocy. Idź do lekarza. Ja, na Twoim miejscu, szukałbym u gastroenterologa, pod kątem prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach, nietolerancji, alergii itp. Problemy skórne to często wynik chorób autoimmunologicznych (które gdzieś tam mają podłoże w jelitach). Jak pójdziesz do dermatologa to Ci da steryd i pora na CS'a. Ewentualnie uzna, że to w kontakcie z chemią w kosmetykach i zaleci mydło bez
  • Odpowiedz
@2418682u: Konsultacja to za mało, jeśli dermatolog ma pomóc to trzeba chodzić na kontrole, jak się nie poprawia to niech zmienia leki, albo zmieniaj dermatologa. Dobrym tropem też są alergie pokarmowe, odstaw np nabiał na dwa tygodnie, jak nie to szukaj dalej. A domowe maseczki rzadko są dobre, lepiej zrobisz kupując coś w rossmanie, co jest przebadane i przeznaczone do skóry twarzy. Ja bym szła w nawilżanie, jak najmniej podrażniania.
  • Odpowiedz