Wpis z mikrobloga

Kupno domu w UK pare pytan:

- Czy warto kupywac teraz czy lepiej poczekac ?
- Jezeli ktos zakupi dom, a po roku wyjdzie niespodzianka typu ze musi sprzedac dom. Jakies ukryte koszta sa za szybka sprzedaz?
- Korzystal ktos z dodatku 20k od rzadu na dom? Wie dokladnie na jakiej zasadzie sa splaty tego?

Jezeli ktos ma uwagi co warto wiedziec przy kupnie / sprzedazy to prosze pisac.

#uk
  • 10
- Czy warto kupywac teraz czy lepiej poczekac ?


Jeden rabin powie tak, inny powie nie.

- Jezeli ktos zakupi dom, a po roku wyjdzie niespodzianka typu ze musi sprzedac dom. Jakies ukryte koszta sa za szybka sprzedaz?


@blakker: Płacisz karę za wcześniejszą spłatę, opłacasz prawnika, agencję, przeprowadzkę, pewnie z 6-8k do zapłaty.
@blakker Do mieszkania praktycznie zawsze warto kupić (o ile dom faktycznie nadaje się do mieszkania), zwłaszcza przy takich stopach procentowych. Szybka sprzedaż to nie tylko kary etc, ale również strata tego co trzeba wyłożyć na opłaty przy zakupie, więc jeśli nie kupujesz do mieszkania, tylko do tymczasowego pobytu, to nie ma szans żeby to się opłaciło w rocznej perspektywie. 5lat już może się opłacić.
Czy warto kupywac teraz czy lepiej poczekac ?


@blakker: jak dla siebie do mieszkania w nim, to moim zdaniem lepiej kupic jak najszybciej.
Nawet jak ceny spadna (co nigdy nie jest zagwarantowane) to i tak czekajac na spadki niepotrzebnie traci sie kase na wynajem.

Jezeli ktos ma uwagi co warto wiedziec przy kupnie / sprzedazy to prosze pisac.


@blakker:
-poczytaj o "gazumping" i niedaj sie podpuscic agencji.
-Zaplac komus zeby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@blakker: wez kredyt na fixed term na 2 lata to wtedy mniejsza szanse ze w okres kary sie zalapiesz. Ja rowniez aktualnie poszukuje ale ostrzegam rynek jest zdrowo jebniety i w kilka dni nieruchomości znikają. Do 30 czerwca masz stamp duty 0% do 500k jeśli nie masz innej nieruchomości o wartosci wiecej niz £40k, do 30 wrzesnia 0% za pierwsze 250k wydane.

Czy warto czekać - jak sie dowiesz daj znac
@blakker: Ja sie teraz zabieram wlasnie za kupno pierwszego domu w UK i przeraza mnie tempo w ktorym znikaja co fajniejsze nieruchomosci. Realnie rzecz biorac musisz miec juz wszystko wczesniej nagrane od strony administracyjnej przed szukaniem domu bo zwyczajnie czasowo nie wyrobisz. Jak cos nie wyglada jak melina i kosztuje mniej niz 250k to bedzie gora chetnych i dom znika w 3-4 dni max.

Nie mam zadnej nieruchomosci wlasnej w UK
- Czy warto kupywac teraz czy lepiej poczekac ?


jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie

- Jezeli ktos zakupi dom, a po roku wyjdzie niespodzianka typu ze musi sprzedac dom. Jakies ukryte koszta sa za szybka sprzedaz?


nie pomogę, ale ogólnie nie opłaca się sprzedawać po roku. Minimum 5 lat trzeba posiedzieć, żeby to miało sens.

- Korzystal ktos z dodatku 20k od rzadu na dom? Wie dokladnie na jakiej
@Pietal @blakker

Właśnie jestem na ostatnim etapie zakupu domu i większość rzeczy mam już załatwione w ciągu 3 tygodni od oglądania domu, więc może podzielę się spostrzeżeniami i radami. Co do wpisu o gazumping i o obecnym rynku można skwitować to krótko: nie ma teraz targowania się.
Jeśli nieruchomość się podoba trzeba tego samego dnia po oglądaniu zaoferować tyle ile wynosi cena żądana przez sprzedającego i po sprawie. Dwa razy w polskim