Wpis z mikrobloga

#pomeczowadychamikiego
#legia

1. Typowy mecz walki, ekstraklasowy dżemik, jak ktoś spodziewał się czegoś innego to nie zna się na naszej lidze:)
2. Michniewicz ustawił nas bardzo defensywnie. Slisz czasami grał prawie jak środkowy obrońca, zrobil kawał dobrej roboty w tym meczu, co nie zostanie docenione, bo było to na bardzo malo widocznej pozycji
3. Nie zdziwiłbym się jak właśnie w ten sposób będą wyglądać nasze mecze w europucharach na wyjezdzie. Mocno wycofani, czekamy na okazje po kontrze lub pressingiem, za to bardziej ryzykownie zagramy u siebie. Lech postawił wysoko poprzeczkę, ale ja to widzę tak, ze jakbyśmy musieli to wygrać to byśmy to zrobili, a na pewno inaczej by wyglądała nasza gra
4. W bloku defensywnym chciałbym wyróżnić Wieteske. Tak wiem, ma te swoje odchyly, ale jednak liderował dziś z tylu, dobrze ustawiał kolegow, generalnie było nieźle. Wole mimo wszystko jego z tymi 1-2 błędami w meczu niż Shabanova, który jest jak dla mnie dużo gorszym obrońca i zbyt często nie potrafi dobrze zalozyc asekuracji i leży u niego ustawianie się przy dośrodkowaniach
5. Na Jedrzejczyka nie mam już siły. Niech go ktoś nauczy jak się skacze do góry bez nokautowania przeciwnika łokciem. Dziś to jeszcze przęszlo, ale w Europie spore szanse, ze będziemy po czymś takim grać w 10
6. Luquinhas chyba już uspokoił nerwy związane z sytuacja rodzinna, bo grał dużo lepiej, prawie jak na początku tej rundy. Dużo gorzej zaprezentował się Kapustka, Wszolek tez jakoś bez błysku.
7. Czech miał te swoje 2 okazje, szkoda spalonego, dziwie się, ze w takim meczu nie dostał jednak trochę minut do pogrania Muci lub Lopes, wydaje mi się, ze lepiej by się sprawdzili przy takim przeciwniku
8. Tydzień temu chwaliłem nas za widoczny progres przy stałych fragmentach gry, dobre ustawianie się, fajne pomysły… no cóż, dzis było dramatycznie, aż mi się przypomniały najgorsze mecze za Vukovica, oby to był tylko wyjątek od reguly
9. Jestem bardzo zaskoczony, ze Jasur nie dostał szansy w tym meczu. Cały tydzień słychać było o jego dobrej formie, podobno w LTC na treningach wymiata, w gierkach idzie mu rewelacyjnie, a jakoś trener nie chce mu dać dłuższej szansy w meczu. Nie rozumiem tego, zwłaszcza, ze musimy już powoli zacząć budować zawodników na przyszły sezon. Kiedy jak nie teraz?
10. Słowo o Lechu. Widać, ze się zmobilizowali, dali z siebie wszystko, przez co na koniec trochę opadli z sił. Skorza tak jak jest niezłym trenerem tak jak zwykle pokazał brak jaj. Kompletnie nie rozumiem dlaczego dzisiaj to nie on był na ławce. Mała tez uwaga do kibiców, dlaczego na trybunach w Poznaniu reklamy zasłaniają napis „Poznań”? Wyglada to średnio, a jestem pewien, ze na Legii przy takiej okazji mielibyśmy jakaś fajna oprawę. Ja rozumiem, ze w Poznaniu wszyscy pokłóceni, ale podobno drużynę wspiera się na dobre i na złe
  • 1
@miki4ever: słabiutko Juranović dziś, praktycznie zero akcji jego stroną. Kapustka żałosny.
Luquinhas może i nie ma problemów rodzinnych ale i nie ma strzału, miał piłkę meczową. W Europie takie akcje mogą być na wagę awansu.
Boruc słodko-gorzki występ, uratował nas przy akcji Kamińskiego ale dalej czasem ma tę dziwną nonszalancję. Prawie przez to byłaby setka.