Wpis z mikrobloga

@Hingivend: gruntu sczepnego użyj jeśli nie będziesz mógł zdrapać tego kleju. Jak zdrapiesz to zwykły wodny i heja. Ale jak to polejesz wrzątkiem to zejdzie bez problemu jestem pewien
  • Odpowiedz
@Hingivend: Ja tam prawie zawsze używam samopoziomów atlasa https://www.castorama.pl/wylewka-samopoziomujaca-atlas-sms-30-3-30-25-kg-id-1039433.html grubośc 3-30mm

Większe nierówności 3-50mm sopro ws 3-50/70.

A jak masz takie sytuacje jak np subit i nie chce Ci się tego zdzierać to https://www.castorama.pl/wylewka-samopoziomujaca-weber-renofloor-25-kg-id-1043188

widzę tam śmiga c-50 mam nadzieję, ze nie szpachlujesz tym płyt bez taśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Quarel: Dzięki, na razie tylko stoi ale mam w planach go użyć do łączeń płyt w suficie + fiezelina a na narozniki taśma papierowa narożnikowa ;-) Generalnie to mój 1 generalny remont :D Dużo mam wątpliwości stąd pytam :D Zastanawiam się czy dobrze "zbadałem" ten poziom na podłodze, że aż 3 cm pod oknem brakuje. Troche tej wylewki atlasa mi tam wejdzie przy 3 cm jak tak liczę to z 800
  • Odpowiedz
@Hingivend: Użycie flizeliny ze śmigiem c-50 wg zmniejsza wytrzymałość połączenia o około 30% (ogólnie nie polecam tego śmiga) Jak na tej wylewce będziesz miał panele to lej tego atlasa nawet jak brakuje 4cm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Samopoziom do najtańszych nie należy niestety. Opcja B to zaprawa wyrównująca na listwach tynkarskich (zdecydowanie taniej)
  • Odpowiedz
@Quarel: No właśnie oglądałem testy na YT i ten śmig bez żadnej siatki, fizeliny itd wygląda spoko ale pomyślałem, że wzmocnie to dodatkowo fizeliną. No właśnie zastanawiam się nad zaprawą wyrównującą jeszcze
  • Odpowiedz
@Quarel: Myślę, nad tym Cekol ZW-04 wyszło by plus minus mi 50% taniej względem samopoziomu a nie wygląda to na trudną robotę jak listwy dobrze ustawię. Tylko pytanie jak to jest z tym pękaniem, odparzaniem czy chodzeniem po tej wylewce? Zamierzam docelowo kłaść panele
  • Odpowiedz
@Hingivend: Jak zagruntujesz to nic nie powinno się stać. Ale jak już pęknie to sraj na to bo będą panele - więc nic im nie będzie. Cekol długo schnie ~~~1,5mm warstwy na dobę. Zamiast śmiga bym na twoim miejscu użył ms-30 śnieżki. dużo tańsza niż uniflott czy vario a różnic nie zauważyłem żadnych
  • Odpowiedz
@Quarel: No tak ale powiem Ci, że ja to tak dłubie po pracy i przed pracą także już tydzień minął a dopiero zrobiłem konstrukcje sufitu (profile) i zerwałem tapetę i gumolit ;P Jak wyleje Cekola ZW-04 to zanim położę, gładź na ściany czy obrobie nowy kaloryfer itd to minie spokojnie z 2 tygodnie :D
  • Odpowiedz
@Quarel: Pokój ma 9m^2 podłogi, z czego około 60% pokoju wymaga 30mm podniesienia poziomu do góry to z zapasem licząc 22 worki Cekola powinny starczyć a cenowo wychodzi połowa samopoziomu Atlasa
  • Odpowiedz
  • 0
@Quarel powiem Ci, że gorąca wodą, wręcz wrzątek nic nie daje :D na razie założyłem szczotkę druciana na wkrętarkę i coś schodzi ale bardzo czasochłonne to jest. Zamówiłem ściernice listkowa P40 zł zobaczymy jak pójdzie tym :D
  • Odpowiedz