Wpis z mikrobloga

@Walenciakowa: Juz widze ze mam doczynienia z Duda, ktory innych edukuje o historii a sam gowno wie. Do czasu wojny domowej w Chinach, ktora wygrali komunisci przez pare set lat nie bylo wiekszych wojen domowych. Jeszcze 40 lat temu zdarzaly sie tam kleski glodu w ktorych ginely miliony. Od wprowadzenia reform kapitalistycznych i otwarciu rynku na zachodu to ustalo. Jeszcze raz Ciebie prosimy o podanie danych ofiar kapitalizmu. Bez tego
  • Odpowiedz
@for_the_motherland: Ja tam szanuje. Nawet Mongolowie nie r-------i tak Rosji jak komunizm ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Sharpboy: w 25 lat z zapadlej dziury rolniczej przegrywajacej wszystkie wojny, do supermocarstwa atomowego, wygranej 2wś, lotow w kosmos i zimnej wojny z innym jedynym supermocarstwem. No fajtycznie r-------i rosje w c--j.
  • Odpowiedz
@Walenciakowa: Jaki jest tam standard zycia, a jaki u nas czy na zachodzie. W dupie mam osiagniecia megalomanow jak narod cierpi, amerykanie zrobili to samo i dalej robia, a zyje tam sie lepiej w Rosji i dalej maja wieksza pozycje niz oni mimo zasobow naturalnych ruskich.
  • Odpowiedz
@Walenciakowa: ale dobra padł przykład ZSRR czyli komunizm vs kapitalizm i co okazało się, że komunizm przegrał amerykanie odwalali szajs i jeszcze mieli zapas hajsu a ruskie co raz bardziej popadali w długi i padli, Chinole nie takie głupie ogarnęły że gospodarka musi być kapitalistyczna
  • Odpowiedz
W tej chwili Chiny stają sie supermocarstwem.


@Walenciakowa: Thank you capitalism

@Walenciakowa: wracając do stwierdzenia "kapitalizm kolonialny" to co to za kapitalizm, gdzie podboje kolonialne były głównie działaniami rządów/głów państw? no chyba że wielka flota brytyjska to były prywatne statki...
  • Odpowiedz
@Walenciakowa: ale dobra padł przykład ZSRR czyli komunizm vs kapitalizm


@MatPL1122: komunizm w zsrr budowany byl w biednym zacofanym kraju. Nie mial prawa sie udac jesli wydawano 25% pkb na zbrojenia. Gdyby te piniendze szly na poprawe jakosci zycia, kpzr rzadzilaby do dzis.
  • Odpowiedz