Wpis z mikrobloga

Jestem rozczarowany. Oglądając ten trailer trudno nie odnieść wrażenia, że Age of Empires IV będzie w gruncie rzeczy dwójką przeniesioną w trójwymiar, z jakimiś drobnymi ciekawostkami typu strzelcy na murach. Projekty jednostek i budynków są wręcz bliźniaczo podobne do tych znanych z The Age of Kings. Wszystko obleczone w mało atrakcyjną przesyconą oprawę graficzną, przypominającą jakieś amatorskie produkcje. Poza tym zero większej innowacji, poczucia, że seria się rozwija, że bierzemy udział w sadze o rozwoju cywilizacji, tak jak przez pierwsze trzy części. Słabo, słabiutko, już chyba lepiej by zrobili gdyby postawili wszystko na jedną kartę i poszli w kierunku współczesnych konfliktów militarnych, tak jak to przed laty planowali.
#gry #rts #ageofempires
  • 5
  • Odpowiedz
@HrabiaTruposz: Coś się musi zmienić w branży gier, bo teraz wygląda to tak, że producenci ładują kasę w bezpieczne projekty i dostajemy właściwie to samo co już było.
Może właśnie granie na subskrybcję by coś pomogło i studia mogłyby bardziej poeksperymentować i stworzyć coś ambitniejszego jakby dostali gwarantowaną kasę. Ale to też jest nie fair, żeby grający 10 godzin w miesiącu musiał płacić tyle samo co ten co gra 100 godzin
  • Odpowiedz
@HrabiaTruposz: ciągle wydają nowe wersje czy płatne dodatki, a teraz jeszcze czwórka w tym samym settingu co dwójka, próbują wyciągnąć kasę jak tylko się da zamiast skupić się na najbardziej popularnej części i np. rozwoju pro sceny

A graficznie bieda, ciezko uwierzyc ze gra jest tworzona przez to samo studio, ktore zrobilo DoW czy CoH.
  • Odpowiedz
@HrabiaTruposz: niestety muszę przyłączyć się do narzekań. Wygląda to naprawdę słabo. Pomimo tego, że klimaty średniowieczne mi się bardziej podobają, to naprawdę IMO już lepszym pomysłem byłoby kontynuowanie tego progresu historycznego i osadzenie AoE4 w innym rozdziale historii.

Grafika jest strasznie słaba, wiem, że 3D w RTS to zupełnie inna bajka niż 2D, ale bardziej "realistyczna" grafika byłaby dużo lepszym (i pewnie droższym) wyborem. To zaprezentowali przywodzi raczej na myśl jakąś
  • Odpowiedz