Wpis z mikrobloga

#vr #oculus #gry #komputery
Chce sobie sprawic questa 2 i mam kilka pytań. Czy do grania w pecetowe gry potrzebny jest kabel? Pytam w tym sensie czy bedzie odczuwalne opoznienie przy routerze 5ghz od netii model vv 5822. Jezeli kabel bedzie potrzebny to jaki w miare tani i dobry? Do gry na pc bedzie mi potrzebny virtual desktop? Ktos gdzies stwierdzil ze lepiej kupic go ze sklepu oculusa a nie steam. Rozumiem, ze dlatego aby mozna bylo terz korzystac z vd na innych kontach steam czy jest ku temu inny powód?
Sa jeszcze jakies rzeczy, ktore powinienem wiedziec przed zakupem?
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quest: kabel jest najlepszy do gier typu beatsaber, gdzie od milisekund zależy ile dostaniesz punktów za przejście piosenki. Do Eleven Tennis też warto mieć kabel, albo po prostu kupić te gierki w wersji mobilnej, a nie PCtowej.
Zanim kupisz kabel to potestuj darmowe alternatywy dla Virtual Desktop, czyli ALVR, a w przypadku gdy masz kartę AMD to ReLive for VR.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quest: Na bezprzewodowym można grać w Beat Sabera sam tak gram i jest spoko.
Kabel oryginalny kosztuje więcej jak router - 150zl archer C6.
Virtual desktop 20$
Co do kupowania to nie wypowiem się bo kupuje na torrentach. Ogólnie polecam super sprawa
@Quest:

Ktos gdzies stwierdzil ze lepiej kupic go ze sklepu oculusa a nie steam.


Wersja na Steam potrafi tylko przesyłać obraz z monitora na gogle, gier w trybie VR na nim nie odpalisz. Tylko wersja ze sklepu Oculus to potrafi (oraz darmowa alternatywa w postaci ALVR).

Mój router tez ma teoretycznie 802.11ac


802.11ac i minimum 800mbps w paśmie 5GHz i możesz śmigać.

Jezeli kabel bedzie potrzebny to jaki w miare tani