Wpis z mikrobloga

Własnie sie dowiedzialam, że szwagier ma korone, jedyny objaw to nudności. Widzieliśmy się z nimi ostatnio 5 dni temu, ale siostra miala objawy we wtorek (sranie, rzyganie, gorączka jeden dzien), a w poniedziałek siedziałysmy przez kilka godzin w jednym pokoju oglądając Zaplątanych ( ͡° ʖ̯ ͡°) #!$%@?, boje sie o siebie, bo mam tarczyce w kiepskim stanie i jestem dopiero w fazie normowania hormonów, jednak największy strach jest o babcie i tate, którzy są w grupie ryzyka. Mama została zaszczepiona pierwszą dawką, więc coś ją tam chroni. Nie wiem skąd to złapali, pracują zdalnie, w sumie wszyscy pracujemy, zawsze maseczka na ryju, z nikim z zewnątrz się nie spotykamy - jedynie gdzie lazimy to sklep. Zastanawiam się czy chrześniak nie przywlokl z przedszkola, bo go sralo i rzygalo dwa tygodnie temu, potem jego siostre, potem moj chlop rzygal pol nocy w niedziele - myslelismy ze to jelitowka, a tu prosze. Ja mialam jakies dusznosci w niedziele, innych objawow brak, temperatura w normie, saturacja dobra, myslalam ze to z nerwow albo z astmy - bo mam alergiczną - czesto mi sie tak dzieje. Jutro ide zrobic test, bo jestem cala posrana.

#zalesie #koronawirus #covid19
  • 13
  • Odpowiedz
@katienca: Nie zesraj się ( ͡º ͜ʖ͡º) u mnie też księgowa podobnie jeden dzień, a potem tylko ją głowa bolała. Przeżyjesz chyba, że masz tatusiowe bmi 40 to może być gorzej.
  • Odpowiedz
@Nikic21: wrecz przeciwnie, chuda jak szkapa xD ale mam chorą tarczyce, autoimmunologiczne zapalenie. Tak jak mowie, moze ze mna nie bedzie tak zle, chociaz ciul wie, najgorzej babcia (90lvl) z miażdzycą i slabym sercem i tata (67lvl) z tatusiowym BMI, cukrzyca i nadcisnieniem.
  • Odpowiedz
@katienca: a sranie i rzyganie to brzmi jak odwodnienie, czesto pod kroplowke sie po prostu podlaczalo w takich juz skrajnych przypadkach i pomagalo. Jesli tak to warto sie zaopatrzyc w elektrolity w aptece. Jednymi z lepszych jest orsalit- taki w saszetkach. Najlepiej wersja bezsmakowa. Wiekszosc innych elektrolitow to gowna ze slodzikami i innymi gownami w skladzie
  • Odpowiedz
@katienca: No i jeszcze jedna kwestia- sranie i rzyganie to proba wydalenia z organizmu czegos niepozadanego, typowe objawy zatrucia. Moze cos pozarli? Taki okres poswiateczny, moze cos jedzone bylo :D
  • Odpowiedz
@katienca:
O siebie się nie bój, bo nic Ci nie grozi. Bliskim też nie, o ile nie masz objawów. Ale dla pewności możesz się odizolować na 10 dni.
Będzie dobrze, spokojnie.
  • Odpowiedz
@katienca: miałem coś takiego jak opisalas a nic dziwnego tego dnia nie jadłem i nagle mi się zaczęło wieczorem. Wysadziło brzuch, dreszcze, a od 23 do 4 rzyganie i biegunka co chwilę. Pij w razie czego naprawdę dużo, nawodni i ułatwi rzyganie xd. Jeśli nie masz elektrolitów to chyba woda z solą i cukrem ujdzie. Jedyne czego bym nie robił na twoim miejscu to test, nie dość że w niczym
  • Odpowiedz