Wpis z mikrobloga

@WypokwykopowyMirek: przeciez to jest parodia branży. Zarobki jak w budzetowce, Janusze jak w budownictwie, zamkniete środowisko jak prawnicy, bez taty geodety to 2 na rękę i elo.
Wszystkie #!$%@? cechy, naraz. Jak słyszę że ktoś idzie na studia na geodezje - to tak gnije, ze #!$%@?
@WypokwykopowyMirek: tu nie, ale kolega moje 2 branże temu był.
Tzn najpierw zrobił geodezję. Potem podyplomówkę i papiery rzeczoznawcy. Potem zatrudnił się w sieciówce międzynarodowej zajmującej się nieruchomościami komercyjnymi i siedzi w branży ponad 15 lat. Potem RICS, papiery zarządcy. Nadal głównie rzeczoznawstwo, szefuje zespołowi ludzi.
Raczej ma się dobrze, kasa powyżej #programista15k od wielu lat.
@WypokwykopowyMirek tak czytam te wszystkie narzekania i się zastanawiam, czy my żyjemy w tym samym kraju. Nie zmieniłem zawodu i w życiu bym tego nie zrobił. Znalezienie sensownej pracy zajęło mi 2 dni (bez żadnych znajomości), żadnych delegacji, czy obsługi inwestycji rozrzuconych po całej Polsce i tak leci to już 7, czy 8 rok.

Jest jeden problem - trzeba być pojętnym, robotnym i ambitnym... cały przepis na sukces.
@WypokwykopowyMirek właśnie Twoje podejście idealnie obrazuje osoby, które krzyczą jak jest źle. Ile przepracowałeś? Rok na obsługach? To powiem Ci, że dopiero teraz jesteś w stanie przynosić jakieś w miarę sensowne zyski pracodawcy, który przez rok musiał Cię dokształcać. I nie mówię tego, bo mam Cię za miernotę, po prostu każdego, kto by skończył Bóg wie jakie studia, trzeba przeszkolić. W geodezji jest to ok. roku, żeby stać się samodzielnym pracownikiem, któremu
@Taki_Rozgadany91: Ja to widzę trochę inaczej. Duża część pracy geodetów jest na niewiele potrzebna. Spora część pracy jest banalna i każdy ją może wykonywać. Praca na budowie w geodezji to ciągłe wykonywanie tych samych czynności, często dość prostych - dzień w dzień inwentaryzacje, tyczenia, robienie szkiców, czy operatów. W sumie nie ma się co dziwić, że płace są za to niewielkie. Taka praca nie wnosi wiele wartości. Pomiary i tak często