Wpis z mikrobloga

Właśnie rozpakowałem swoją dwe7492, radocha niesamowita, mam jednak 2 pytania:

1. Czy u Was w zestawie były te łapki przeciw odrzutowi (https://www.amazon.com/DEWALT-A26148-Anti-Kickback/dp/B00XELJ6AM)?

2. Jak ustawie sobie na miarce np 10cm odległości cięcia to pomiar do tarczy mi pokazuje 9,8cm, tak jakby liczył z tarczą, u Was jest tak samo? Musze te 2 mm przesunąć wskaźnik bo mnie to denerwuje. Co ciekawe jak przysunę przykładnicę do samej tarczy to pokazuje 0, wiec troche nie wiem o co biega...

#stolarstwo
  • 4
@pablodesign:
powiem tylko Mirku zazdro, bo dziś oglądałem sobie właśnie te pilarki DeWalta i sam ostrzę zęby na to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale z Twoim problemem Ci niestety nie pomogę :(
Spróbuj może na amerykańskiej części YT, bo tam DeWalt bardzo popularny.
@wahauhah: oni mają w calach. nie wiedzą co to 2mm ;)

A tak na poważnie to jeśli planujesz zakup to planuj z wyprzedzeniem. Przez miesiąc jeden sklep rzucił ten towar na stan, jak dzwoniłem do niego dowiedziałem się że dostawę mieli 12 sztuk, następnego dnia już wszystko było sprzedane...
@pablodesign link do łapek nie działa a co do miarki to łatwo można to skalibrować. Sprawdzałeś czy blat idealnie płaski? :) ja w swoim dwe7485 mam lekkie wybrzuszenia w niektórych miejscach ale na szczęście mi to nie przeszkadza
@Karol4722 sprawdzałem na ile potrafiłem bo nie mam nic takiego długiego i pewnego. Wygląda że jest rowniutko. Miarkę już skalibrowalem, jest w punkt i robi się to faktycznie szybko.

Czy mogę w tej pile stosować mniejsze tarcze niż 250? Czymś to grozi? Mam fajną cmt tarcze do laminatów ale 160mm, jeszcze mam drel'a 60 zębów ale 180mm. Nie wiem czy kupowac coś pod wymiar czy używać tych. Na pewno klin nie będzie