Wpis z mikrobloga

Widze mocne oburzenie na wykopie przedłużeniem lockdownu, ale tbh co innego miałoby zrobić państwo w sytuacji, gdzie mamy największy problem z pandemią ever? Jasne, problemem jest brak zaufania do rządu, a IMO największym problemem są okopnie ciulowe komunikaty i brak konsekwencji. Patrząc na inne kraje, to widać, że ich obywatle, którzy raczej popierali działania swoich rządów też zaczynają się oburzać na decyzje dot. pandemii - także raczej nie jesteśmy tutaj jacyś wyjątkowi (kiedyś był wątek na reddicie, gdzie w komentarzach ludzie wypisywali swoje kraje i złe wg. nich decyzje jakie rządy podjęły, każdy europejski kraj się żalił na swoje rządy, chyba tylko znalazłem komentarz z Singapuru i Korei, gdzie zachwalano działania rządu xd).

Czy ludzie którzy mają w tyłku koronawirusa nie zauważają, że ludzie dookoła umierają albo ciężko przechorowują? W ciągu 3 dni zmarły na covida 2 osoby które znałem (i nie pisze tu o żadnych Krawczykach, tylko o ludziach z otoczenia rodziny), ale wiecie, "one by i tak umarły na grypę". Oficjalnie w statystykach jest 640 zgonów na dzień + nie wiadomo ile więcej przez przeciążenie służby zdrowia przez COVID, ale no Wykopki już stwierdzają - to jest kuźwa idealny moment na otwarcie wszystkiego xDD

Są dostępne statystyki za 2020 jaka była nadwyżka śmierci spowodowana zawaleniem się systemu opieki zdrowotnej i one przerażają, a w tym momencie tylko można wyobrazić sobie, że pandemia zbiera jeszcze większe żniwa, bo jest zdecydowanie gorzej niż rok temu.

Jako antypisowiec uważam, że ten rząd spierdzielił okropnie dużo jeśli chodzi o zarządzanie kryzysem (chociażby to, że niszczą przedsiębiorców dalej nie ustalając stanu Klęski Żywiołowej, robienie biznesu na pandemii, słabo zaplanowany program szczepień i przede wszystkim niespójne komunikaty, prawo pisane na twitterze itd.), ale lockdown w tym momencie epidemii to jest totalnie no-brainer dla osoby która ma trochę więcej rozumu niż ci którzy "WŁĄCZYLI MYŚLENIE". Narzekacie, że duże restrykcje i te kolejne 10 dni to dużo? To popatrzcie se na UK, to mi poprawia humor, że zawsze można mieć mocniejszy i dłuższy lockdown XD

#koronowirus #covid #neuropa #4konserwy
  • 22
@smacznyy: mam obawę, że tak się stało. Początek pandemii był zaskakujący dla mnie, bo znając polskie społeczeństwo nie spodziewałem, się, że ludzie jakoś starali się dostosować do tej rzeczywistości i pomagali innym jak były kwarantanny itd. Ale później się odpaliły ruchy anty-covidowe, które zaczęły mocno srać manipulacjami i teoriami spiskowymi zwykłym ludziom, którzy nie rozumieją jak działają choroby i pandemie i cyk, jest co jest - a wykop, gdzie zawsze kuców
@Reepo: Juz tak gadają, ze astra jest #!$%@?
¯\(ツ)_/¯ ja w sumie podziwiam morawieckiego i tego niedzielskiego za nerwy nad naszym spoleczenstwem. Zaloze sie, ze chlopy zza kamera sobie normalnie flaszke strzelaja zeby to przegryzc xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najbardzieh mnie bawi, ze Ci ludzie zaslaniaja sie paragrafami XDD no jasne ze to jest niezgodne z prawem, ale jest stan nadzwyczajny i prawo tu nie
@Reepo: to jak ten rząd "radzi" sobie z pandemią woła o pomstę do nieba, ale ilość osób walczących z "plandemią", "kagańcami", czy szczepionkami powoduje, że kompletnie tracę wiarę w Polskę XD
Ci ludzie mają prawa wyborcze i pośrednio decydują o przyszłości kraju, a wierzą w spisek, depopulacje albo swojemu "chłopskiemu rozumowi" (vide "muszę się testować by dowiedzieć się czy mam śmiertelnego wirusa").

Narzekacie, że duże restrykcje i te kolejne 10 dni to dużo? To popatrzcie se na UK, to mi poprawia humor, że zawsze można mieć mocniejszy i dłuższy lockdown XD


@Reepo: Można też ich po prostu nie mieć, tak jak w USA :( Tam największa fala jest już za nimi. Liczba zakażeń spada w większości stanów, obostrzenia są luzowanie. Wiele stanów przygotowuje się zniesienia wszystkich ograniczeń, zwłaszcza gdy szczepienie jest w toku.
Nie wiem co mieli zrobić, ale na pewno nie dalej uśmiercać fitness gastronomie i fryzjerstwo(xD)
Hmm może np skupić się na kościołach?
@Reepo: zbierałem się do napisania czegoś podobnego, ciesze się, że to zrobiłeś za mnie.
Współczuję wszystkim, którzy stracili dochody przez covid, ale jednak bardziej współczuję ludziom, którzy stracili bliskich przez wirusa.
@SeoGuy: Sranie, a nie odbieranie wolności - twoja wolność się kończy tam gdzie zaczyna się moja. Chciałbym móc pójść bezpiecznie do sklepu nie narażając się na zarażenie, ale co z tego jak nagle wpadnie ci taki fan "wolności", który nie uznaje istnienia pandemii i wychodzi chory do sklepu bez maski - bo w końcu to kaganiec - i zaraza ludzi którzy chcą być wolni od choroby?
Żyjemy w społeczeństwie, nie jesteśmy
@SeoGuy: Nie no skrajny przypadek korwinizmu, w skrócie mamy prawo do zarażenia innych, bo tak xD Człowieku, mamy pandemię, ludzie umierają, pandemia to nie wymysł, przeciążona służba zdrowia to też nie wymysł, a tobie się podoba że zarażeni mogliby se wychodzić bez masek bo to ich wolność xD Zajebiście
To nie panikarstwo, to rozsądek, nikt z nas nie żyje w osobnym wszechświecie, każdy ma wpływ na każdego i dla każdego ważne