Wpis z mikrobloga

@Jason_Stafford: No w projekcie z 1972 tam zamiast tarasu był nasyp z ziemi, myślałem o tym ale płytki podobają mi się dużo bardziej
@Papasanbaba: tak, dodatkowo zamiast okna z kuchni wstawiłem drzwi tarasowe, i myślę, że korzystać będę jeszcze bardziej, może w przysłości z połowy (tej z wyjściem z kuchni) zrobię ogród zimowy, zastanawiam się nad tym jescze
@Rafalski45: no, ale cały do piwnicy się nie zmieścił
@k0201: okno balkonowe źle zamontowane, brak taśm/foli w płynie. Sama piana to za mało.
Jeżeli chodzi o wyprowadzenie takiego tarasu to już podawałem dokładny opis jak się robi takie coś punkt po punkcie, musisz szukać w moich komentarzach. Może @Rafalski45 ma linka pod ręką to pomoże trochę.
, no ale ja planuje robić wersję wentylowaną,


@k0201: ok, czy ten taras jest połączony z budynkiem czy jest osobno? Chodzi mi o mostek termiczny.
no niestety jest połączony, jest przedłużeniem sufitu nieogrzewanej piwnicy


@k0201: zatem ja bym ten taras ocieplił czymś. z 10cm by się przydało położyć. Jak nie masz miejsca to się zainteresuj płytami pir al które są droższe ale mają lepsze współczynniki lambda.
@ksiak: rozumiem, że z obu stron i góra i dół i boki razem z filarami, zeby to miało sens? i jeszcze pytanie do okien, czy jak za wykończenie zabiorę się za +- miesiąc to folię w płynie dawać już, czy np 1 dzień przed wykończeniem?
rozumiem, że z obu stron i góra i dół i boki razem z filarami, zeby to miało sens?


@k0201: tutaj musisz poczytać ale coś mi świta że przemarzanie jest do metra, zatem tutaj wygląda jakby wystarczyło tylko dół i górę ale ja bym to całe ocieplił jednak.

i jeszcze pytanie do okien, czy jak za wykończenie zabiorę się za +- miesiąc to folię w płynie dawać już, czy np 1 dzień
@ksiak: Ok, doedukuję się.
Zastanawiam się, czy ktoś miał jakieś doświadczenie z renoplastem i ich podkładkami, czy może innych firm są lepsze (czy inne firmy coś takiego robią?) pozwolę sobie zawołać @dzazzio
Zastanawiam się, czy ktoś miał jakieś doświadczenie z renoplastem i ich podkładkami, czy może innych firm są lepsze (czy inne firmy coś takiego robią?)


@k0201: ktoś pisał by nie kupować regulowanych tylko normalne stałe. Bo te regulowane podobno opadają i trzeba je blokowaą a jak je blokujesz to równie dobrze możesz wsadzić stałe.