Wpis z mikrobloga

#programowanie Tak wiec mam misje stworzenia systemu automatyzacji tworzenia nowych lparow na platformie power. Sprawa wyglada mniejwiecej tak, ze z poziomu konsoli HMC tworze nowego lpara, pozniej na VIOSie podpinam mu dyski i ewentualnie inne peirdoly no i jeszcze nie zaszkodzi sie na samego lpara zalogowac :P Wszystko oczywiscie po ssh, bo tam siedza sobie #linux albo #aix . Fajnie pozniej dopisac do tego jakis interfejs webowy, takze moj wybor padl na python+bash. Calosc sprowadza sie w wiekszosci do wywolania kilku komend, takze w planach mam uzycie basha na wszystkich podrzednych maszynach (czyli gotowe skrypty tam), zas tylko na glownej chcialem postawic pythona z biblioteka pexpect, dzieki ktoremu odpalalbym i sprawdzal output danych skryptow. Ktos moze ma lepszy pomysl, albo jakies dobre rady?
  • 6
@grzemach: A to juz wyjasniam. To jest taka VMka na Powerze. Tworzy sie ja z konsoli dosyc prosto, mianowicie: https://www.ibm.com/developerworks/community/wikis/home?lang=en#!/wiki/Power%20Systems/page/Create%20LPAR%20using%20command%20line Ogolnie to kwestia zalogowania sie po ssh to tu to tam i odpalenia skryptow i zapisywania outputu, ewentualnie jakiegos reagowania, wszystko wykonywane z jednej maszyny, coby nie instalowac niepotrzebnych zaleznosci na HMC badz VIOSach. Moglbym odpalac systemowe komendy i nadzorowac je przez pexpect, albo sa pythonowe biblioteki do shh, ale cos
@grzemach: Bash nie wystarczy, program ma zbierac koncowe dane, a pozniej bedzie zintegrowany z panelem www. Do tego obsluga prompta sie przyda, informowanie na maila, edycja bazy danych itp. itd. Mozna to niby w bashu zrobic, ale do konca przyszlego roku bym sie nie wyrobil :P Same skrypty na VIOS i HMC beda w bashu, coby nie instalowac dodatkowych zaleznosci tam, kwestia jednak jakiego narzedzia urzyc, by tym wszystkim zarzadzac. Czy
@cyjan: Prace cały czas trwają i posuwają się do przodu ;) Trochę zmian koncepcji po drodze się pojawiło, teraz dojdzie wykrajanie z macierzy i robienie mirrorów, do tego integracja z BMC Remedy, może do końca wakacji się uda zrobić (jest to trochę zadanie poboczne, a nie główne).

Aktualnie mam tworzenie nowego LPARa z pliku CSV w którym podajesz oczywiście parametry, do tego VLANy i dyski. Nawet to strasznie ratuje dupy, tymbardziej