Wpis z mikrobloga

#oculus #oculusquest #oculusrift Witam, szybkie pytanie, chciałbym spróbować VR, docelowo będą to 2 - 3 gry, HL Alyx no i Flight Simulator 2020, może czasem coś innego na próbę. Jednak stoję przed wyborem: Quest 2 czy Rift S. Gry będą z PC streamowane a mi zależy raczej na lepszej jakości obrazu, szczególnie do symulatora aby był czytelny kokpit. Przeczytałem kilka artykułów z których wynika, że Quest 2 ma lepszą rozdzielczość, no i jest tańszy. Także chylę się ku Q2 ale może ktoś tu ma inne zdanie? Za porady z góry dzięki.
  • 8
HP Reverb G2


@dogfart: ale to 2x więcej, używany Rift 1200zł, Quest 2 ok. 1500zł nowy 1600zł, więc jak na początek zabawy to ponad 3K chyba jednak nie wydam.
@akcug: Zobacz jak dokładnie wygląda czytelność w rift i quest ponieważ z czego co wiem to Rift pomimo mniejszej rozdzielczosci ma bardziej czytelny obraz od questa.
Ale cena do jakości jest po stronie questa. Zawsze można zabrać taki sprzęt na jakąs impreze lub działkę i się świetnie bawić. Zobacz jeszcze czy masz bardzo dobry komputer, bo może sie okazać ze bedziesz miał spadki fps i będzie cię to bardziej irytowało niz