Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie tego w jaki sposób można napisać aplikację. Ogarniam programowanie, aczkolwiek mam zerowe pojęcie o nowoczesnym webdevie i chciałbym zrealizować mały projekt bez zbędnego błądzenia.

Mam pliki w formacie .json, które zawierają informacje o czasach okrążeń graczy z danej sesji jeżdżenia po torze. Chciałbym, by na głównej stronie była wyświetlona lista wszystkich plików .json, po kliknięciu weń wyświetlałaby się lista graczy (imię, nazwisko, czasy sektorów, najlepszy czas), oraz po kliknięciu na gracza w sesji wyświetlałyby się jego wszystkie czasy sektorów i okrążeń (niektóre z nich zaznaczone kolorem w zależności od tego, czy sektor był najszybszy, a okrążenie było przepisowe).

Dodatkowo chcę, żeby rozwiązanie serwerowe było wspierane przez win/linux. Proszę o nakierowanie i małe wyjaśnienie jak się pisze aplikacje tego typu. Dziękuję.

#programowanie #webdev
  • 7
@Lerain: Jeśli php, to połączenie z bazą i wzięcie z niej listy (musiałbyś wrzucić wszystkie pliki json do bazy, oraz zapewnić dorzucanie nowych, gdy się pokażą). Przy imporcie danych file_get_contents oraz json_decode.
@januzi: Wolałbym czytać surowe pliki za każdym razem, gdy odświeżam stronę. Ładowanie jsona do bazy byłoby dość karkołomny z tego względu, że nie wiem kiedy pojawiają się nowe pliki.
Ładowanie jsona do bazy byłoby dość karkołomny z tego względu, że nie wiem kiedy pojawiają się nowe pliki.


@Lerain: karkolomnym to jest wczytywanie za kazdym odswiezeniem strony pliku json. No chyba ze masz sensowny cache albo przegladasz to sam. Laduj to w baze danych i bedzie git. Pomysl co bedzie jak bedziesz chcial swoja aplikacje rozwinac tzn jakies filtrowania, statystyki rozbufowane itd... przeciez nie bedziesz ladowal po kolei plikow json z
@rico91: Przekonałeś mnie, ma to sens. Zastanawiał mnie po prostu sposób realizacji dodawania nowych danych do bazy. Nowy wkład do bazy plików .json tworzy się w nieregularnych interwałach czasowych od 10 do 600 minut a ich nazwy są unikalne (reprezentują format daty). Czy należy np. zrobić listę oraz odfiltrować te niedodane za każdym ładowaniem strony?