Wpis z mikrobloga

tej obudowie CM.


@Pobsky8: Zakładam się że Meshify 2 albo 400D Airflow też dadzą ci to samo

Ma być chłodno stąd decyzja o AIO


A tu się zakładam że Noctua NH-D15 będzie chłodzić tak samo dobrze i będzie cichsza

Kieruje się raczej w stronę Intela bo gry.


Rok 2018 dzwonił i chce twoje rozumowanie z powrotem

Na co ci ta płyta za 9 stów?
via Android
  • 0
@Izanagi013 no kurde tak mi się wydaje że wszyscy to kupują takie elementy razem za 3k ale jak przychodzi im to kupić to płacz że drogo ¯_(ツ)_/¯

Myślałem też o noctua ale tak mi się podoba ten ekran Krakena ehh... Zawsze coś fajniej niż wyglądające zebra chłodzenia powietrznego zza szyby xd
chce mieć wifi i odblokowany mnożnik, planuje tez drugi dysk m2


@Pobsky8: A no tak zapomniałem że Intel gównem jest i tu trzeba specjalnej płyty aby podkręcać, carry on then. A podkręcać chcesz bo wiesz co robisz i jakie są wymagania tego co robisz czy bo brzmi fajnie? Serio pytam

wszyscy to kupują takie elementy razem za 3k ale jak przychodzi im to kupić to płacz że drogo ¯\(ツ)/¯


Nie drogo,
@Pobsky8: Chciałbym też zaznaczyć że te Intele są już nieźle wyżyłowane na stocku. Na tym i7 zyskasz (przy szczęściu w loterii) MOŻE z +5% do wydajności kosztem monstrualnych temperatur.
via Android
  • 0
@L3gion przecież zamierzam podkrecic w ramach rozsądku a nie ciekły azot. pl0x a dobre chłodzenie potrzebne jest. Widzę że u wykopków to musi być wszystko z rozsądku bo zawsze jak chcesz wydać 200 PLN więcej na obudowę to srasz kasa na głupoty. Wiem że można złożyć kompa za 20k ale tutaj w niektórych przypadkach wiem że kupuje coś topowego. Akurat chłodzenie 360mm jest może na wyrost i mógłbym dać wersję 240. A
@Pobsky8: Ciężko Ci coś radzić skoro to niekoniecznie ma być wybór uzasadniony ekonomicznie. Twoje inne preferencje typu wygląd, "bo ma być chłodno", czy kręcenie, bo powszechnie się kręci (co do czego mam pewne wątpliwości, a już na pewno na allegro i olx jak sprzedają używane procki z K to większość nigdy nie kręcona ;) ) to już subiektywne kwestie.

Ja bym przede wszystkim się zastanowił na ile sens ma kupowanie dosyć
AiO 280 mm i 360 mm jednoznacznie wygrywają nawet z topowymi chłodzeniami powietrznymi, przy 240 mm może ewentualnie toczyć się jakaś walka.


@Jan_K: 360 mm tak ale są sporo droższe a nawet wtedy taka Noctua czy Dark Rock dają bez problemu radę. Zyskujesz ile, parę C przy naprawdę ekstremalnym OC? IMO nie warto zwłaszcza że triple fan AiO brzmią jak huragan.
Widzę że u wykopków to musi być wszystko z rozsądku bo zawsze jak chcesz wydać 200 PLN więcej na obudowę to srasz kasa na głupoty


@Pobsky8: U wykopków? xD Wrzuć swój zestaw na reddit czy inne forum i patrz na odpowiedzi.
Ja ci tylko tłumacze że po pierwsze OC tej serii CPU gówno ci da poza większymi temperaturami, i przyznaje to wielu posiadaczy (możesz wygooglać).
Po drugie rzucanie kasy w dany
@L3gion: Jak już pisałem - jasne, kwestia kasy / wydajności wygląda słabo, to walka o te kilka stopni (choć można to też przełożyć na jakieś decybele, tzn. utrzymywać tę samą temperaturę przy niższym hałasie). Huragan to będzie pod 100% obciążeniem, tylko w przypadku konsumenckich procków to by oznaczało zbijanie temperatur do niskich poziomów przy pełnym obciążeniu i OC kosztem hałasu, a to bezsens.

Na pewno w OPa nie będę kamieniem rzucał,
@Pobsky8: A właśnie, co do pamięci - to je zamierasz kręcić? Bo w sumie jak na resztę zestawu to 3200 CL16 to trochę bieda, wypadałoby dobić przynajmniej do 3600 CL16. Z tego co widzę, to te pamięci z OC wypadają bardzo biednie - https://ithardware.pl/testyirecenzje/wielki_test_najpopularniejszych_zestawow_pamieci_ram_klasy_2666_3600_mhz-11932-1.html. Jakby co to mam na sprzedaż za 360 zł nieużywane nówki Crucial Ballistix 3200 Red RGB CL16, które spokojnie można przestawić na 3600 bez zmiany timingów.