Wpis z mikrobloga

#triban #wykoptribanclub Wciąż marzy mi się rondo ruut, ale budżet nie pozwala, także Od paru tygodni jestem posiadaczką Triban rc520. Podejrzewam że Kupiłam ostatnią sztukę stacjonarną która zalegała w Decathlonie. Niestety z powodu niedostępności rowerów bylam zmuszona kupić rozmiar S. Powiem szczerze trochę się obawiam czy rower nie okaże się za duży, jak na razie przejechałam tylko pare kilometrów i jeździ mi się wygodniej niż na starej szosie. Wydaje mi się że sylwetka jest bardziej wyprostowana, a pozycja bardziej komfortowa. Do tej pory jeździłam na szosie w rozmiarze 46 cm i jeździło mi się dobrze, lecz często podczas jazdy występował tzw toe overlap, czyli że haczyłam butem o przednie koło. Triban którego kupiłam ma 49 cm, czyli to aż 3 cm więcej. W nast tygodniach planuje dłuższe wycieczki celem sprawdzenia czy będą występować jakieś bóle.
1. Chciałabym spytać o radę, Jeśli okaże się że jednak ramą jest dla mnie za duża Jakie mam możliwości skrócenia jej? W rozmiarze S długość mostka to 80 mm, wiec i tak jest już krótki.
2. Planuje dokupić do niego gravelking w rozmiarze 35 mm, czy ktoś próbował wcisnąć błotniki sks sppedrocker? Czy wejdą w prześwit, czy trzeba coś kombinować?
3. Czy u Was tez linka od hamulca obciera o ramę?
U mnie wyglada to tak:
GrubaGraba - #triban #wykoptribanclub Wciąż marzy mi się rondo ruut, ale budżet nie p...

źródło: comment_161747135885NXX5PeVXjGtJpSaSLNFA.jpg

Pobierz
  • 11
@Szymson mam 163 cm. Też na początku nastawiałam się na rc500, ale niestety nie mieli go w Decathloniea, a mi zależało na tym aby zobaczyć rower na żywo i Tylko rc520 był na stanie. Co do skrócenia mostka, nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałam że generalnie nie zaleca się zmniejszać mostka poniżej 80, gdyż wpływa to mocno na sterowność roweru.