Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UkrywamSie: niekoniecznie by dostały, dron musi spełnić różne warunki i to producent deklaruje jaka ma klasę. Jak na razie żaden dron takiej klasy nie ma chociaż mogą niby wstecz je "certyfikować". Poza tym te przepisy przecież weszły teraz w życie, to dopiero 3 miesiące.
Zmienia to tyle, że wymienione w tabeli drony powyżej 500 gramów nie mogą latać w A1, a wpisano je tam jakby mogły. I publikuje to agencja, która
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UkrywamSie: one już mogą wchodzić, producenci już mogą tworzyć drony z klasami (ale jeszcze tego nie zrobili). Po prostu od 2023 drony bez klas trafią do A3 i nie będzie można takimi latać po mieście czy blisko ludzi.
Niektórzy liczą że air 2s będzie pierwszym drobne z nadaną klasą, ale wątpię w to. Myślę że DJI będzie sprzedawać drony bez klasy tak długo, jak długo będą się dobrze sprzedawać.
@JezelyPanPozwoly: tak właściwie nie interesowałem się szczegółami, ale wydawało mi się, że to ma być na zasadzie deklaracji producenta - producent deklaruje zgodność z daną klasą i oznacza drona, nie wiem, czy ktoś to będzie certyfikował. Tak samo jak z CE. Ale tak mi się tylko wydaje i pewności nie mam, interesowałem się raczej rozporządzeniem które mnie dotyczy.