Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace składam dla bratanka kompa, no i kupiłem jakieś złoma (hp deskpro g1, z i5 4570 i radeonem hd5670), a mam z innego kompa gtx 550 ti, musiałem wiec zmienić zasilacz, również na taki z innego kompa, ale też 350 watt. Oczywiście komp nie wstaje. Zasilacz nawet lepszy niż oryginał bo jakiś tam chieftec 80 gold chyba nawet (ale przedpotopowy). No i czy te 50 watt TDP moze powodowac takie cuś? Bo nie wiem czy inwestować w inny zasilacz (nie mam zadnego pod reka mocniejszego).
  • 19
@KwadratowyKogut: nie no na radeonie działa wszystko cacy, na tym moim i tym nowym. Tylko jak daje gtxa to nie ma obrazu. A na drugim kompie gdzie był q6700 sie włącza normalnie ta karta. Szukam teraz jakiegoś taniego ~500 watowego zasilacza, bo może potem bym jakiegoś gtxa 980 wrzucił tutaj
@KwadratowyKogut: ale nie jestem pewien czy to wina braku prądu, czy tam bios jakiś #!$%@? nie jest, bo w samym biosie pisze, że np primary i secondary VGA adapter to do wyboru intel albo radeon, tak dokładnie podpisane, że radeon. Ale skoro uefi to nie powinno być z tym zadnych problemów przecież.
ale nie jestem pewien czy to wina braku prądu


@oran: odpalić powinien, gdyby brakowało prądu to pod obciążeniem nie dawałby rady. Z drugiej strony stare zasilacze (takie z przed 15 lat) nie przeznaczały tyle papu na linię 12V co nowe konstrukcje, więc może coś jednak być na rzeczy. Lub coś płyta główna nie widzi.
@oran: Wiesz, ja to czasami mocno kombinowalem, wez sprobuj odpalic ta gorsza zasilke przez zwarcie pinow w kostce 24pin i zasil nia tylko i wylacznie tego gtxa, przekonasz sie czy to na bank wina za slabego zasilacza. Odpisz jak wyjda testy bo jestem ciekawy wyniku.
@oran: po co kupiłeś zloma i go reanimujesz?
Jakbym był twoim bratankiem to bym na twoich oczach wyrzucił ten pc przez okno i kazał oddać hajs
Ryzen 1200af 200zl
Asrock b450m pro4 209zl
2x8gb Gskill aegis 3000mhz 200zl
Ssd nvme 240gb 120zl
Zasilacz Be Quiet system Power 9 400w 120zl
Obudowa krux prism 149zl
A ty mu ogarnaales jakieś stare niedziałające gówno z miliardem przepracowanych godzin
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwal: jak mialbym mu oddać hajs, że swój? xD przecież on za to nie płaci, że co ty się #!$%@?łeś w ogóle to piękne
@oran: nic się nie #!$%@?łem tylko wyjaśniłem że za ~900zł możesz mieć normalnego kompa na nowoczesnych częściach a pier**** się z jakimś 10 letnim złomem, który nie działa i kombinujesz jak koń pod górę.
@dwal: co nie działa debilu xD Wszystko działa, chciałem inna karte dać i dam. Dalem za niego 400 zl, a nie 900. Do minecrafta mu wiecej nie potrzeba
@oran: no wsadziłeś kartę, komp nie wstaje, wsadziłes zasilacz komp nie wstaje
oddaj na elektro śmieci
ryzen 2200g jest mocniejszy od tej pseudo grafy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwal: nie wstawał na gtxie, a już kupiłem 450w corsaira z olx za psi grosz i działa, ale właśnie stery instaluje