Wpis z mikrobloga

@tm0026: Dopiero zaczynam, ale widzę, że odpowiedzi padają na uprzejme i mało istotne pytania. Dominują okrągłe zdanka, a konkretne pytania o "hedgies fuckery" są ignorowane. Chyba, ze doczytam zaraz coś konkretnego.
@tm0026: nic ciekawego i nowego IMO, trochę pominięte były te szurskie pytania, które wszystkich najbardziej interesowały, ale to nie jest bardzo dziwne :D Z jedynych rzeczy wartych spisania, to pani Goldstein nie sądzi, żeby MOASS było prawdopodobne, bo premie opcyjne są za wysokie aktualnie (ale z kolei premie opcyjne nie dotyczą short squueze'a, a gamma squeeze'a).
@tm0026: Śledziłem. Alexis zasiała ziarno niepewności wśród hodlujących mówiąc, że według niej MOASS nie dojdzie do skutku, bo po wydarzeniach styczniowych każdy jest mądrzejszy o doświadczenie i nikt nie chciałby być po złej stronie drugi raz. Można odnieść wrażenie, że uważa ona, że hedge fundy zamknęły w większości swoje shorty. Z drugiej strony jednak opowiadała o tym mówiąc, że implied volatility jest na takim poziomie, że taki push ceny jaki był
@kikurski: to widziałem, gdzieś wcześniej o tym dzisiaj pisałem, że chyba jeszcze niekoniecznie ta cokolwiek zmieni, aczkolwiek wiadomo, że interpretacje mogą być różne. Do przeczytania dla zainteresowanych:

Główna interpretacja (czyli ta, którą większość podłapała): https://www.reddit.com/r/GME/comments/mi3o9p/srdtc2021005_filed_today_busy_with_work_and/gt2i4jk/

Kontrinterpretacja (całe drzewko, zwłaszcza wpisy thecaptainslog): https://www.reddit.com/r/GME/comments/mi3o9p/srdtc2021005_filed_today_busy_with_work_and/gt2s0f1/

thecaptainslog to jedna z researcherów z Discorda, dość realistycznie próbująca rozszyfrować, co się dzieje (czasami nawet pesymistycznie). warto jej komentarze sprawdzać, żeby nie utknąć tylko
@tm0026: na razie o ile się orientuję nie ma dostępnego zaproszenia, chyba po jakichś ostatnich cyrkach z podejrzanymi linkami rozsiewanymi na serwerze zrobili tymczasowy lockdown. Dam znać, jeśli by odblokowali zaproszenia i się o tym dowiem.

Przy czym thecaptainslog tymczasowo nie udziela się na Discordzie, bo jakieś spięcie z Rensolem miała na temat któregoś DD - ale może wróci niebawem.