Wpis z mikrobloga

na terenie Polski.


@galonim: ten fragment sobie dopowiedziałeś sam, w przepisie tego nie ma. Jest tylko napisane "niemające stałego miejsca zamieszkania". No my się nie łapiemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@galonim: dzięki za podane linki. Według mnie ta ustawa jest wadliwie napisana, bo nie wynika z niej bezpośrednio, żę emigranci muszą się spisywać. A na pytania można odpowiedzieć, że "nie mam żadnej wiedzy na ten temat" i to jest najlepsze xD
  • Odpowiedz
@Budo: Nie tylko ustawa, pytania też są #!$%@? ułożone. Np pierwsze sugeruje, że miejscem zamieszkania jest miejsce przebywania 31 marca o 24. Dopiero jak ktoś kliknie w info po prawej stronie to jest wyjaśnienie co to jest miejsce zamieszkania.
Tak samo z współlokatorami tych co mieszkają w Polsce. Nikt nie wie o co chodzi.
Wystarczyłoby zrobić na ich stronie jakiś FAQ i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania nawet teraz, po
  • Odpowiedz
@galonim:

czyli jeśli jesteś obywatelem Polski to i tak musisz dokonać wpisu.

Wskaż mi przepis warunkujący podleganie obowiązkowi spisowemu od posiadania polskiego obywatelstwa. Tylko konkretny przepis prawa, nie link do forum prawnego czy nagłówek z gazety.

osoby fizyczne niemające
  • Odpowiedz
Tylko konkretny przepis prawa, nie link do forum prawnego czy nagłówek z gazety.


@chemik_kieszyk: nie mam, nie jestem prawnikiem, dlatego też jak nie mam takiej wiedzy staram podpierać się opiniami ludzi którzy mają jej w tym temacie więcej ode mnie, czyli forami prawniczymi. W sumie w tej chwili to nawet linka nie znajdę do nich, czytałem to rano i nie zapisałem
  • Odpowiedz
@NdFeB #!$%@?, ja mieszkam w UK od ponad 4 lat i tutaj się dopisałam do spisu, chlew obsrany gównem mnie nie interesuje w najbliższym czasie
  • Odpowiedz