Wpis z mikrobloga

@kynx: jest to grzywna orzekana w oparciu o przepisy kodeksu karnego. Zgodnie z art. 33 kk orzeka się ją w stawkach dziennych. Najniższa możliwa kwota takiej grzywny to 100 zł, najwyższa trochę ponad milion ( ͡° ͜ʖ ͡°) orzeka sąd w postępowaniu karnym.
  • Odpowiedz
@NdFeB: oczywiście, że nie masz obowiązku czytać prasy. A co do spisu, to jeśli mieszkasz zagranicą od ponad 2 lat to wypełniasz formularz w okrojonej formie. Jest tam 10-15 pytań bez podawania metrażów mieszkań czy długości penisa. Mi wypełnienie zajęło 5 minut
  • Odpowiedz
@galonim: chciałbym źródło prawne tego zapisu, bo ja też sobie mogę napisać, że jestem papieżem Franciszkiem i tomoje śmieszkowe konto na wypoku i co z tego.
  • Odpowiedz
@Budo: No pewnie, bo nie mogą robić takich spisów na terytorium innego kraju, za to:

– osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;

czyli jeśli jesteś obywatelem Polski to i tak musisz dokonać wpisu. Jeśli go nie zrobisz to przy najbliższej wizycie w kraju dojdą do wniosku, że nie spełniłeś obywatelskiego obowiązku i
  • Odpowiedz
osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania


@galonim: ale ja mam miejsce zamieszkania. Poza Polską. Według mnie to stali emigranci się nie łapią na te zapisy.
  • Odpowiedz
@Budo: Tak jak ja, ale mam też polski dowód i paszport więc jestem osobą fizyczną nie mająca miejsca zamieszkania na terenie Polski. Plus jest taki, że ankieta dla takich jak my ma 1/5 pytań i wypełnia się ją w 5 minut
  • Odpowiedz