Wpis z mikrobloga

Wrzucam małe podsumowanie tego co udało mi się ostatnio wymyślić- na zdjęciu wstępna i przejściowa koncepcja, początkowo chciałem przysypać keramzytem całe doniczki, ale stwierdziłem że to bez sensu i później będzie trzeba się dodatkowo męczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Docelowo myślę o wsypaniu torfu i usadzeniu tam roślinek na sztywno i zrobieniu czegoś na wzór "ogrodu w szkle"- ale to zobaczę jak sytuacja się rozwinie i ogarnę szklarza ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do podsumowania ostatniego zakupu rosiczek w akwarium ostatecznie wyszło:
- 2 większe rosiczki + 11 młodych sadzonek - a nie jak początkowo zauważyłem 3-4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)- , w całkiem niezłym stanie, mam nadzieję, że się przyjmą - na zdjęciu w górnych rogach
- do tego ze 2 pojedyncze kapturnice - w dolnych rogach - i jedna rozdzielona na 3 odrosty - zielona po środku, były w nieco gorszym stanie, ale jest nadzieja, że coś tam wykiełkuje- dodatkowo usunąłem przysychające kielichy,
- mchu chciałem się pozbyć, ale jak dokopałem się tam 11 sadzonek to stwierdziłem, że go jeszcze chwilowo przetrzymam i zobaczę jak ewentualnie sytuacja się rozwinie

Mile widziane opinie, porady czy inne zjebki ( ͡º ͜ʖ͡º)

#ogrodnictwo #rosliny #roslinyowadozerne #rosiczka #ogrodwszkle #projektwszkle
ghost717 - Wrzucam małe podsumowanie tego co udało mi się ostatnio wymyślić- na zdjęc...

źródło: comment_1617356469by8xUhhcDd9KworCrsL58t.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@ghost717: opie bandyto xD ten keramzyt tak Ci zwiększy pH podłoża, że połowa roślin pójdzie do wyrzucenia. I jeśli nie madz super porządnej lampy, to gwarantuję śmierć kapturnic
  • Odpowiedz
@Vic124: hmm prawde mówiąc mam go tyle co ze 2 wartwy na podłożu dla podtrzymania wilgotności- gdzieś kiedyś ktoś sugerował się tym rozwiązaniem (keramzytu w podstawce) - tylko tu na zdjęciu pierwsze/ostatnie jest więcej w rogu by przykryć "doniczki", aż taki destrukcyjny wpływ może mieć na PH gleby i żywotność roślin? Wywalić go? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale jak wspominałem docelowo zamiast keramzytu chciałbym wnętrze wypełnić torfem/piaskiem/żwirem.
  • Odpowiedz
@ghost717: daj to wyszstki najlepiej na balkon. Żadna z tycj roślin nie potrzebuje dużej wilgotności powietrza! Serio, w tym szkle wszystko Ci pozdycha. Szkoda pracy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz