Wpis z mikrobloga

Mireczki, problem z kompem mam.

Przy włączeniu często mi się kilkakrotnie restartuje, czasem lubi się jeszcze obraz dziwnie zniekształcać. Wyskakuje niebieski ekranik, że Windows mi się nie może uruchomić. Były dokładane ramy, HDD zmieniony na SSD. Jak wchodzę do biosa, takie rzeczy się nie dzieją, nic się nie wyłącza, chodzi elegancko, więc zakładam, ze to może być wina oprogramowania. Był robiony reinstal windy.
Może to być wina zasilacza? Koteł pogryzł i odizolował, ale nic nie przerwał, termokurczliwką kabelek został zabezpieczony. Boję się, że płyta główna może być #!$%@?ęta, chociaż mam też kilka innych podejrzeń, np. coś nie tak z kartą graficzną lub znów mi się jakiś wadliwy sterownik trafił i komp fiksuje.
#laptopy #windows10 #technologia
  • 22
@ririsu12: Sciagnij sobie aida64 sprawdz i napisz jakie masz poszczegolne temperatury. Zamien slotami pamiec ram, ewentualnie zostaw tylko stara kosc i podepnij stary dysk na probe.

Od ktorej strony pchlarz podziobal ten przewod od ladowarki, po tej gdzie wkladasz wtyczke do gniazdka, czy od strony laptopa i czy laptop byl w tym momencie zasilany ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ririsu12: jeśli komp się restartuje po dołożeniu RAMu to na 99% wina RAMu. Obie kości muszą mieć takie samo taktowanie/częstotliwość. Producent i pamięć nie ma znaczenia (sam kiedyś myślałem że jedynie pamięć się liczy, nawet nie widziałem że jest jeszcze taktowanie)
@Soobak: 2021-04-01 23:41:15, Warning DISM DISM Provider Store: PID=1488 TID=1624 Failed to load the provider: X:\windows\SYSTEM32\Dism\MetaDeployProvider.dll. - CDISMProviderStore::Internal_GetProvider(hr:0x8007007e)
takie cuś mam
@sidhellfire: Pamięci mam dobrane dobre, ddr4, z taktowaniem takim, jak moja wlutowana ramka, napięcie się zgadza i wszystko. Problem się pojawił długo po zainstalowaniu ram, mniej więcej w czasie, kiedy robiłam jedną z większych aktualizacji Windy. Btw, jestem różową, więc *instalowałaś.

Od ktorej strony pchlarz podziobal ten przewod od
@Soobak: 2021-04-01 23:41:15, Info DISM DISM FFU Provider: PID=1488 TID=1624 [D:\] is not recognized by the DISM FFU provider. - CFfuImage::Initialize
[1488] [0x80070002] FIOReadFileIntoBuffer:(1452): Nie można odnaleźć określonego pliku.
[1488] [0xc142011c] UnmarshallImageHandleFromDirectory:(641)
[1488] [0xc142011c] WIMGetMountedImageHandle:(2906)

jeszcze takie coś
@ririsu12: Powinnas dokladnie wylapac moment w ktorym nastepuje jakis blad, niestety nie dziala mi ten imgur, chyba mam za stara przegladarke. Tam w aidzie masz na dole testy, potestuj troche roznymi i obserwuj temperatury, najlepiej to napisz tutaj jakie one sa dla procka i rdzeni dla grafiki dla plyty glownej, popatrz jak chodza wentylatory, czasem dostanie sie za duzo materialu z koldry czy czegos innego i jak zapychaja sie to komputer
@neoklasyk: To tak w skrócie. Trochę postresowałam, zaraz podrzucę screeny. Komputer mi świruje przy uruchamianiu się, potem działa mi normalnie. Mogę na nim grać. Wentylatory działały jak podczas gry.
I komputer mam na stoliku, zrezygnowałam z przeglądania w łóżku, bo tym mogłam uszkodzić HDD, obstawiam, że wstrząsy go załatwiły (kilka razy się zapomniałam i z uczelni do domu go brałam uśpionego zamiast wyłączonego), choć ani razu mi nie zleciał.

Do temperatur
ririsu12 - @neoklasyk: To tak w skrócie. Trochę postresowałam, zaraz podrzucę screeny...

źródło: comment_1617364433O3P1QOaUbGOE7I5IjpIH8y.jpg

Pobierz