Wpis z mikrobloga

Śmieszne, że nawet takie gry z małym budżetem jak zapomniane już Sleeping Dogs miało w pełni działający system ruchu ulicznego, policyjnych pościgów itd.
A tymczasem mamy tu polskiego CHAMPIONA, grę z największym budżetem która zapowiadała nową generację otwartych światów. I parę miesięcy po wielokrotnie przesuwanej premierze oraz po paru miesiącach patchowania fani mogą robić analizy i postować filmiki, że w tych specyficznych warunkach jak się dobrze ustawi wygląda na to, że samochód ominął gracza. I snują teorię, że najprawdopodobniej CDPR miało już gotowy zaawansowane AI zdolne do niesamowitych rzeczy tylko przez te złe GONZOLE nie mogło ich zaimplementować, gdyż te nie wyrabiały!
Smutne to, że Cyberpunk2077 pod względem systemu symulacji miasta to jak puścić paraolimpijczyka w starciu ze zdrowymi zawodowcami. Nawet śmiać się nie wypada.
#cyberpunk2077
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale w takim Codzie pojeździł bym sobie po jakimś dużym mieście, tyle giwer dostępnych tryb 1 osobowy, historia fabularna - taki potencjał a tak go zmarnować dając oskryptowane misje na mapach korytarzowych. Tyle lat produkcji i jeszcze się nie nauczyli robić dobrej gry...

A taki need for speed - mimo że wielki olbrzymi otwarty świat a nie mogę wyjść z samochodu nawet podziwiać zachodu słońca, zrobić siku czy jechać na dziwki. Tyle
  • Odpowiedz
Gra tak samo nastawiona na fabule jak CP77


@BQP: Detroit: Become Human to dopiero gra nastawiona na fabułę, do tego też się dzieje w przyszłości - kurła ile tam jest wyborów ile ścieżek przejścia - sajberank to gunwo!!!one
  • Odpowiedz
@pablo397: aż w takim stopniu jak Cyber to nie (chociaż w cyberze tego RPG też jakoś za dużo nie ma), ale jest ciekawszy dlatego, że można wyborami sobie poblokowac całe gałęzie zleceń i frakcji zależnie od tego jak się gra. CP77 pod tym względem do SD nie ma startu.
  • Odpowiedz
@cin123654: gra jak najbardziej ma elementy RPG. Tylko tam wybory się podejmuje tym jak się gra i dla kogo a nie dialogiem z opcją, która nie ma żadnego znaczenia. Coś w stylu ratowania Takemury, w tym, że tam to ma większy sens bo ma realny wpływ na fabułę.
  • Odpowiedz
chociaż w cyberze tego RPG też jakoś za dużo nie ma


@BQP: kwestia gustu. Jak dla mnie w sajberze jest więcej możliwości odgrywania roli niż w takim mass effect czy Fallout 4.

ale jest ciekawszy dlatego, że można wyborami sobie poblokowac całe gałęzie zleceń i frakcji zależnie od tego jak się gra


nie grałem, więc nie oceniam, rózne gry mają różne atuty. Możliwość wyboru wielu ścieżek podejścia i konsewkencje (czasami
  • Odpowiedz
@BQP: też nic nie powiem bo zajrzałem do rozpiski co za typ gry. Najwiekszy problem to fakt że nie da się zrobić ideapnej gry ktora bedzie miala wszytsko co dusza zapragnie. Do każdej pozycji można się przyczepić że czegos tam nie ma ( moj pierwszy post w tym temacie ). Temu porownuje sie gatunki czy nawet typy gier do siebie.
  • Odpowiedz
@cin123654: problem w tym, ze marketing dla cymbergaja był tak szeroki, ze gra była adresowana do każdego i każy sobie inaczej wyobrażał tą grę. ja oczekiwałem deus exa z otwartym miastem i samochodami zamiast hubów i to dostałem.

inni oczekiwali gta w przyszłosci i ganiania sie z policja i tego nie dostali.

Ale minęły 4 miesiące od premiery, napisano dzięsiątki artykułów, nakręcono setki materiałów na youtubie gdzie wyraźnie widać jaką
  • Odpowiedz
@pablo397: Zgadzam się, PR mają totalnie zwalony - zobaczymy czy nowa takty działania firmy coś zmieni

A ciągłe pokazywanie TYCH samych błędów ( bo te trolle wyciągają wciąż te same błędy które odkryte zostały 10 grudnia ) zrobiło się nudne już 15 grudnia - ale widocznie niektórzy mają w tym zabawę.... powtarzając 10 razy dziennie BAADOWSKI.... tak smutne jest życie trola ? a myślałem (oglądając film animowane TROLLE ) że
  • Odpowiedz
@pablo397: @cin123654: Sleeping Dogsy są teraz na muve.pl za jakieś 15 złotych. Polecam. Tylko sterowanie jest niesamowicie drętwe, plus typowa japońszczyzna.

Edit: porównanie do Mass Effecta jest bardzo odważne. Zresztą nie można porównywać tych gier, bo jedna się dzieje w mieście a druga w kosmosie :p
  • Odpowiedz
@BQP: TYP, Gatunek gry --- a nie lokalizacja. Niech się dzieje pod ziemią, nie ma to znaczenia. Ważne żeby porównywać gry podobne do siebie gatunkowo. Bo jest sens porównać CP i Dirt 5 ? (obie gry dzieją się na ziemi )
  • Odpowiedz
@BQP: zarówno mass effect jak i cyberpunk są action-rpg. Z tym, że ten pierwszy jest w TPP, dzieje się w zamkniętych hubach i ma zerową możliwość interakcji ze swiatem, ale nadal należy do gatunku
  • Odpowiedz
@Kosmox30: Obejrzałem filmik i jestem pod wrażeniem.
W ogóle to widzę tam wyskocznię dla aut (nasyp na drodze, gdzie jest remont), jak obrońcy CD Project wybronią to, że w Cyberbugu nie mamy żadnych ramp i wyskoczni dla aut?
Czyżby spaprana fizyka lub jej brak wchodziły w grę? Czy może to, że auta nie potrafią wybuchać po upadku ze 100 metrów, albo skaczą jakby były z gumy?
Ooo, chyba wiem czemu.
  • Odpowiedz
ja oczekiwałem deus exa z otwartym miastem i samochodami zamiast hubów i to dostałem.

inni oczekiwali gta w przyszłosci i ganiania sie z policja i tego nie dostali.


@pablo397: a ja sibie wyobrażałem next genowego erpega w ktorym NPC i świat przedstawiony to nie makieta tylko żyjące imersyjne miasto. Fabuła RPG i swiat rodem z sandboxow wzajemnie sie nie wykluczają. A polegli na obu frontach.
  • Odpowiedz
@Kosmox30: Wgl kiedy ktoś zrobi grę, w której będzie się gliniarzem ( ͡° ʖ̯ ͡°), fajnie by było jakby w gta 6 jedna z postaci była policjantem, w ramach misji pobocznych mogłaby robić interwencje i jakieś małe śledztwa, a w głównym wątku musiałaby zadecydować czy zostanie skorumpowana czy wróci na właściwą ścieżkę
  • Odpowiedz