Wpis z mikrobloga

Myślałem nad zakupem akcji Tesli. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jakie są różnice pomiędzy Tesla. DE czy US? Oczywiście poza lokalizacja giełdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

#xtb #tesla #akcje
  • 7
@1Lupa: inne godziny otwarcia giełdy, inna waluta rozliczeniowa ( żeby kupić Tesle w de musisz najpierw kupić euro, żeby kupić Teslę w USA - USD).

w USA jest większa płynność choć nie powinni to mieć znaczenia bo w Niemczech i tak jest duża

No i inna giełda więc jak masz brokera który obsługuje giełdę we Frankfurcie a nie ma w ofercie NASDAQ no to wybór jest prosty :)
@gatineau: Dziękuję. Na xtb jest możliwość kupna na obu giełdach, ale z tego co napisałeś no to lepiej w USD :) Chociaż mam wątpliwości czy na pewno chcę kupować Teslę. Trzeba przyznać, że już trochę musztarda po obiedzie. Muszę poszukać czegoś innego z potencjałem
@1Lupa: na degiro jest CCIV. Kupujcie teraz póki tanio i nie zmienił nazwy bo potem cena pójdzie do góry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chcesz konto na degiro to napisz PW - wyślę ci link z zaproszeniem, dostaniesz 20 euro zwrotu za pierwszy zakup, czyli tak jakby 1 akcję CCIV dostaniesz za 4USD ( ͡° ͜ʖ ͡°)