Wpis z mikrobloga

@Mvir: no jak widać taka wiedza policji

K.w.
"Art. 2. § 1. Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie
popełnienia wykroczenia, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę
obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.
§ 2. Jeżeli według nowej ustawy czyn objęty orzeczeniem nie jest już zabroniony
pod groźbą kary, ukaranie uważa się za niebyłe."

I grasz na czas :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stay12: Aktualne regulacje prawne dotyczące obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa określone są w § 25 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Do 9 kwietnia 2021r. nakazano zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa:

w transporcie publicznym,

w obiektach handlowych, usługowych, targowiskach,

w budynkach użyteczności publicznej,

na terenie nieruchomości wspólnych,

w miejscach ogólnodostępnych: drogach, placach,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogromca_idiotow: może źle się wyraziłem, bo nie chodziło o sam fakt wręczenia mandatu, ale o sposób zatrzymania przez czterech słusznej postury funkcjonariuszy i zaproszenie na rozmowę przy radiowozie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogromca_idiotow: i niestety, ale moja dziewczyna, która notabene jest z Białorusi, powiedziała mi, że zaczyna to powoli przypominać to, co działo się u nich kilka lat temu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogromca_idiotow: hmm... z racji pracy jaką wykonuję przebywam w wielu państwach, przechodzę częste kontrole, ale dziś wyjątkowo źle się poczułem otoczony z czterech stron i odeskortowany do radiowozu. I w jakiś sposób czy to w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii czy na Litwie nie czuję się zagrożony ze strony służb porządkowych bądź policji.