Wpis z mikrobloga

Drodzy Państwo, mamy to! Wybicie górą z trójkąta na NASDAQ100!

Moja prognoza jest taka, możliwa jeszcze jedna faza korekty ale niewielka. Nie ma szans na zejście poniżej ostatnich minimów. Teraz mogą wydarzyć się 2 rzeczy albo lekka korekta po mocniejszym wybiciu i UP, albo już tylko UP. To jest bardzo byczy sygnał, dla tych co lubią grać bezpiecznie dobry moment na wejście, dla ryzykantów czas już minął :) ja dopakowałem mniej więcej w połowie korekty z czego jestem niezmiernie zadowolony.

Wołam @GlenGlen12 @temp16 @Czahor

@goferoo mam nadzieję że opchnąłeś shorty, nie ma wielkiej szansy na powrót do korekty, nie siłuj się z trendem bo to nie da nic dobrego i mówię Ci to z czystej uprzejmości bo sam też próbowałem tak robić i nie wyszedłem na tym najlepiej.

#gielda
Pobierz DexterFromLab - Drodzy Państwo, mamy to! Wybicie górą z trójkąta na NASDAQ100! 

Mo...
źródło: comment_1617201608cV5ljAzq7STY64DBDopSSb.jpg
  • 29
@temp16: Kreski nie były po to żeby mówić Ci gdzie będzie podążał kurs, bo nie takie jest ich zadanie, mogły też być skorygowane przez jakieś zdarzenie losowe. One były narysowane żeby znaleźć punkt zwrotny, wiedzieć kiedy walor albo rynek znalazł nowy kierunek. Wybicie mogło być góra albo dołem, to zależy od sentymentu. Kreski są po to żeby powiedzieć Ci kieidy coś się stanie a nie co się stanie. Dlatego podałem datę
@Kuklak: A po to trzymałeś kasę na indeksie przez całą korektę żeby sprzedać walor kiedy wiesz że będzie rosnął? Miesiąc do 2 może być nowe ATH a potem drążenie nowego. Ja trzymam do końca roku a potem zastanowie się co dalej.
@temp16: Czasami w pewnym momencie następuje coś w rodzaju konsolidacji, i flaga tym właśnie jest. Na ETH robiłem sobie day trading. przeprowadziłem 44 operacje ze średnim zyskiem 14% na każdej. Grałem na flagach. To taka prognoza wiadomo ze nie musi się sprawdzić ale na razie się sprawdza ¯\_(ツ)_/¯. Kiedy uda mi się wyrysować taką ładną flagę i dokupuję akcji to udaje się chwycić jeszcze ten 1 może 2% na walorze. Wole
@DexterFromLab: nie wiem stary, wydaje mi się że dzisiaj jest window dressing, dlatego taka pompa. Zobaczymy jutrzejszą sesję. Ale tak samo jak kilka czerwonych sesji nie zwiastuje krachu, tak samo kilka zielonych nie zwiastuje ATH. Może to po prostu mocna korekta w trendzie spadkowym? Poza tym tak patrząc na Twój wykres, to ja tam nie widzę trójkąta, bardziej kanał cenowy.
@temp16: Wpływają losowo na wartość indeksu ale w krótkim terminie. W ciągu dnia czy tygodnia są jak szum tła. A w dłuższym terminie powiedzmy miesiąca częściowo się na siebie nakładają i nawet stosuje się wskaźnik który mówi Ci na ile dany walor zgodny jest z indeksem. Ja np mam portfel gdzie sieć neuronowa typuje najbardziej popularne spółki z NASDAQ100 i je kupuje raz na kwartał. Efekt jest taki że w powiększeniu
@DexterFromLab: rozumiem. Ja osobiście nie lubię opierać się na trendzie na h1, jedynie podczas budowania pozycji, żeby lepsze wejścia były. Kierunek ich otwarcia wybieram po D1. Jak na przykład dzisiejsza sesja zamknie się na lekkim minusie (co może się zdarzyć) to D1 będzie mocno spadkowa i ten trójkąt na H1 okaże się bulltrapem.