Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, czy jeśli kupiłem samochód i chcę go przerejestrować, ale ma inne blachy niż ja "powinienem" mieć?
W ogóle czy powinienem mieć inne blachy czy mogę sobie jeździć na np. warszawskich mieszkając w łodzi?
Bo tak naprawdę to nie zależy mi na innych blachach tylko na tym żeby auto było przerejestrowane na mnie, bo i tak muszę je przerejestrować w ciągu 30 dni
#motoryzacja #samochody #prawo #rejestracjapojazdu #urzad #urzadmiasta #papierologia #dokumenty
  • 12
@zapalsobiekota Wystarczy że zgłosisz nabycie i nie dostaniesz kary pieniężnej bo jej nie ma za brak przerejestrowania, jest za brak zgłoszenia. Możesz jeździć latami na dowodzie poprzedniego właściciela, ryzyko zabrania za niezgodność danych jest niskie. OC na dane z umowy, przegląd na zaświadczenie jak się skończą pieczątki, moim zdaniem nie zmuszą do wymiany dowodu jak skończy się miejsce.
@darek-jg: aaaaaaaaaaa dobra, rzeczywiście, wiesz nie wiem ile to długo ale ze 2 lata nim zamierzam jeździć jak nic się nie będzie psuło, bo dziś mega dzień miałem full diagnoza i sprawdzanie czy nic mu nie jest
Jeszcze na przyszłość zapytam, jeśli się na tym znasz
Ile jest czasu na zwrócenie właścicielowi samochodu, jeśli ukrył wadę techniczną samochodu, bo miałem wrażenie że z tym samochodem tak jest i rzeczywiście tak było
@zapalsobiekota: jakoś nie interesowałem sie tematem zwrotów samochodów, pewnie jest pełno artykułów w necie ale coś tam kojarzy mi się że rok trwa rękojmia tyle że musisz udowodnić że wada była przed zakupem
@darek-jg: No właśnie o tym nie pomyślałem żeby wziąć jakieś wydruki, diagności mi powiedzieli że wszystko git ja nie będę się spierał bo na tym się po prostu nie znam, check engine świecił ale to tylko drobnostka była (gubił obroty bo jakiś wężyk odpadł)
z resztą byłem u 3 mechaników w innych miejscowościach także raczej wszystko git