Wpis z mikrobloga

  • 6
627 + 1 = 628

Tytuł: Nabór
Autor: Vincent V. Severski
Gatunek: thriller
ISBN: 9788381433839
Ocena: ★★★★★★★

Będąc w połowie książki nie spodziewałem się, że to napiszę, ale ostatecznie jestem nią trochę rozczarowany. Tak jak w poprzednich dwóch częściach tej trylogii akcja toczy się szybko, od lektury ciężko się oderwać, rozdziały są stosunkowo krótkie i napakowane akcją. Niestety ostatecznie zabrakło mi trochę kontrolowania tempa, które choć jest szybkie, to jednak jednostajne. Z tego właśnie powodu, w moim odczuciu, finał w ogóle nie wybrzmiał, zabrakło kulminacji wydarzeń i emocji.

Inna rzecz, która mi dość mocno zazgrzytała, to momentami ogromna naiwność części bohaterów. Po rzekomych asach wywiadu spodziewałbym się czasem większej przezorności i rozsądku. Niektóre ich wybory były naprawdę nieroztropne.

I żeby nie było tylko negatywnie - książka jest ogólnie dobra i dostarcza sporo rozrywki. Z drugiej strony, w mojej ocenie, jest to jedna z dwóch-trzech najgorszych pozycji Severskiego. Może to ja już trochę wyrosłem z tego autora, a może to on po trzech pierwszych, bardzo dobrych książkach popadł w lekką rutynę?

#bookmeter
Pobierz
źródło: comment_1617034761Y6ny0tBvZeYQ9qlUVPezBv.jpg
  • 1